Przejdź do treści
Artykuły

Marek Cieślak o ROW-ie Rybnik

Marek Cieślak o ROW-ie Rybnik

Autor: Jakub Żak

Marek Cieślak o ROW-ie Rybnik

Podczas ostatniego BestSpeedwayMagazyn jednym z gości był nowy trener ROW-u Rybnik, czyli Marek Cieślak. Były selekcjoner Reprezentacji Polski na żużlu wypowiedział na temat składu rybnickiej drużyny i swoich relacjach z Krzysztofem Mrozkiem.

Paulina Wiśniewska (Best Speedway TV): Jak ocenia Pan szansę rybnickiej drużyny na sezon 2021? Czy celem będzie awans do Ekstraligi?

Marek Cieślak: Myślę, że drużyna nie jest zła. Jest fajna, są doświadczeni zawodnicy. Zawsze trzeba stawiać sobie wysokie cele, a co będzie, to się okaże. W planie jest zwycięstwo ligi.

PW: Kto zostanie nowym liderem drużyny po odejściu Kacpra Woryny?

Jest Michael Jepsen Jensen, Holta, Łogaczow, dla mnie nie jest ważne, który będzie liderem, dla mnie jest ważne, aby wszyscy byli dobrzy, a który będzie liderem, nie wiem. W każdym razie mam nadzieję, że będą dobrze jeździć.

Rafał Świderski (Żużlowy Degustator): Czy sądzi Pan, że postawa Kacpra Gomólskiego będzie w przyszłym sezonie kluczowa?

Wszystkich zawodników punkty będą się liczyć, ale nie wyolbrzymiałbym tak tej sprawy, bo jeżeli Kacper będzie robił 7-8 punktów przy tych liderach i przy Trofimowie, po którym sobie bardzo dużo obiecuję i juniorzy nie najgorsi jak na 1. Ligę, myślę, że jak Kacper będzie jeździł na tym poziomie 7-8 punktów to po prostu reszta ma robić więcej, a on do tego dokładać. Kacper ma jednak spore doświadczenie, 3 lata był w Tarnowie, kiedy byłem tam trenerem i jeździł bardzo dobrze. Poza tym to jest wciąż młody zawodnik i myślę, że jak popracujemy, to coś się u niego poprawi.

RŚ: Niektórzy twierdzą, że przejście z Częstochowy do Rybnika to takie delikatne zejście z deszczu pod rynnę. Nie ma Pan obaw, że coś może pójść nie tak?

Opinia żużlowa zastanawia się, co to będzie na linii Mrozek-Cieślak. Nic nie będzie. Będziemy razem współpracować, bo przecież to prezes mnie zaprosił do klubu, więc chyba nie po to, by mi udowadniać, że to on jest najważniejszy. Jest prezes, jest trener, są mechanicy i każdy ma swoją funkcję w klubie i powinien ją wypełniać. Ja z Panem Krzysztofem znam się wiele lat i wspomnę tylko takie zdarzenie. Przyjechałem z juniorami z Zielonej Góry, w ostatnim wyścigu juniorskich zawodów Sebastian Niedźwiedź przewrócił się i został zabrany do szpitala. Była to poważna kontuzja kręgosłupa, miał chyba nawet 3 kręgi uszkodzone. Przyjechałem do szpitala i chwilę później już był tam Prezes Mrozek. Był tam z nami do północy, poustawiał wszystko, by lekarze szybko wzięli go w opiekę i następnego dnia już miał operację w Piekarach. Pomyślałem sobie wtedy: który prezes, z którego klubu rzuciłby wszystko i obcym zawodnikiem zainteresowałby się tak jak Prezes Mrozek? Ludzi poznaje się podczas problemów, a wtedy Prezes Mrozek zdał egzamin na piątkę.

Na temat angażu Marka Cieślaka w ROW-ie Rybnik wypowiedział się drugi gość BestSpeedwayMagazyn, czyli Rafał Dobrucki:

Bardzo się cieszę, że Marek trafił do tej właśnie drużyny, bo niekiedy smutno było patrzeć na to, co dzieje się w tym klubie, który jest bardzo zasłużony i uważam, że jego miejsce jest w Ekstralidze. Wiadomo, jak bywało do tej pory, były wzloty i upadki, ale życzę Markowi, żeby wszystko się tam poukładało i aby klub działał tak, jak na to zasługuje.

Zapraszamy do obejrzenia całego magazynu na YouTubie: https://youtu.be/5oKImGD6zxs

fot. Sonia Kaps

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *