Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Marcel Kajzer o trudnej sytuacji w PSŻ. Zmiany w zarządzie klubu.

Marcel Kajzer

Autor: Dawid Procajło

Marcel Kajzer o trudnej sytuacji w PSŻ. Zmiany w zarządzie klubu.

Jak już wspominaliśmy na łamach naszego portalu, w ostatnim czasie nie działo się najlepiej w klubie z Poznania. Wraz z pojawiającymi się kolejnymi doniesieniami i wypowiedziami dotyczącymi niepokojącej sytuacji finansowej klubu na przestrzeni ostatnich 2 lat, zaczęła w środowisku kibicowskim rosnąć presja na prezesa Arkadiusza Ładzińskiego i jego dalsze funkcjonowanie w klubie oraz stowarzyszeniu.

Jedną z osób która postanowiła się szczerze wypowiedzieć na temat sytuacji panującej w PSŻ, był Marcel Kajzer. Były zawodnik i kapitan popularnych poznańskich Skorpionów w latach 2017-2020, zamieścił w sobotnie południe oraz popołudnie na swoim kanale na portalu Youtube dwa pół godzinne wystąpienia, w których przybliża kulisy problemów finansowych w jakie wpadł, przez nieregularne płatności z klubu w sezonach w których jeździł na Golęcinie. Zawodnik nie krył rozgoryczenia, że w wyniku tych zaległości m.in. utracił mieszkanie i miał długi komornicze.


W przytoczonych filmach Marcel Kajzer wytyka także szereg innych zaniedbań, jakie występowały w klubie w tym czasie. Mówił tu o szkółce która nie powstała, o nierozliczonej pomocy dla Marka Lutowicza, gdzie nie chodziło wyłącznie o aspekty finansowe ale także negocjacje zachęcające do powrotu zawodnika do jazdy przed sezonem 2019. Były zawodnik bez ogródek pokazywał szczegóły korespondencji oraz porozumień rozliczeń finansowych jakie zawierał z prezesem Ładzińskim jak i klubem, nie pozostawiając przy tym suchej nitki na szefie drużyny z Golęcina gdy okazywały się one bez pokrycia.

Światełkiem w tunelu dla poznańskich kibiców miało być walne zebranie do którego także doszło w sobotę o godz.18. W jego wyniku podjęte zostały kluczowe decyzje ujawnione w oświadczeniu zaraz po zakończeniu obrad około 22.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Ładziński był prezesem PSŻ od momentu reaktywacji drużyny w 2017 roku, przyczyniając się do powrotu speedwaya na Warmińską. Jego przywództwo w klubie można podsumować sporą ilością zarówno zasług jak i zastrzeżeń, co nie zmienia faktu, że w ostatnim czasie trudno było wśród przeciętnego kibica znaleźć tego co pochwalał by ostatnie dokonania zarządzającego klubem, co w efekcie przyczyniło się do jego dobrowolnej rezygnacji z dotychczasowego stanowiska. Nowymi członkami zarządu stowarzyszenia klubu od 1 listopada zostali ludzie powiązani z lokalnym biznesem a więc Marcin Czaiński (4U Broker), Jakub Kozaczyk (IVESTON) oraz Tomasz Tasiemski (SpecHouse).

oswiadczenie klubu


Kibice z pewnością liczą, że będzie to zaczerpnięcie świeżego powietrza dla klubu pozwalające na odbudowanie sytuacji finansowej, organizacyjnej ale także wizerunkowej. Zmiany z pewnością były konieczne, by poznański żużel mógł wciąż istnieć i rozwijać się we właściwą stronę, nowe rozdanie na pewno da bodziec całemu lokalnemu środowisku by wesprzeć Skorpiony w walce o upragniony awans.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×