Żużel - Best Speedway Tv

Kłopoty finansowe klubu z Poznania. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kłopoty finansowe klubu z Poznania.

Kłopoty finansowe
Spis treści

Kłopoty finansowe klubu z Poznania.

Przed sezonem 2021 SpecHouse PSŻ Poznań miał walczyć o fazę play-off. Tymczasem klub boryka się z bardzo dużymi problemami finansowymi. Przyszłość popularnych “Skorpionów” nie jest znana.

Wszystko zaczęło się w 2019 roku kiedy ówczesny Power Duck Iveston PSŻ przegrał w finale II ligi żużlowej z Polonią Bydgoszcz. Jakby tego było mało drużyna z Poznania przegrała również baraż o I ligę z Orłem Łódź. Informację jakie docierały od samych zawodników ukazywały nieprawidłowości w wynagrodzeniach. Dlatego też zawodnicy mogli odpuścić mecze o awans. Pomimo tego, że klub od tamtego czasu miał problemy finansowe otrzymał licencje na starty w sezonie 2021. Klub miał też problemy w 2020 roku. Po kontroli PSŻ musiał zwrócić ponad 114 tys. zł plus odsetki. Były bardzo duże nieprawidłowości w wydawaniu środków z miasta.

W środowisku poznańskiego żużla pojawiają się pytania. Czy zarząd nie powinien podać się do dymisji? Czy nowy sternik i inwestor nie odkopał by klubu z długów i problemów jakie przez ostatnie lata dotyka ten klub?

fot. Sandra Rejzner

źródło: epoznan.pl

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×