Żużel - Best Speedway Tv

Maksymilian Pawełczak Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii 85-125cc! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Maksymilian Pawełczak

Maksymilian Pawełczak Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii 85-125cc!

Maksymilian Pawełczak Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii 85-125cc!

Maksymilian Pawełczak został Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii 85-125cc. Indywidualny Mistrz Świata w klasie 125cc z Pardubic okazał się najlepszy na torze w Bydgoszczy, choć po fazie zasadniczej na czele był Kewin Nycz.

Zawody rozegrano na minitorze przy Sportowej 2 w Bydgoszczy i wystąpiło w nich siedemnastu zawodników. Faworytem do złota był naturalnie Maksymilian Pawełczak, który kilka tygodni temu w Pardubicach złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 125cc. Nieoczekiwanie, na torze w Bydgoszczy najlepiej radził sobie Kewin Nycz z GUKS Speedway Wawrów, który w fazie zasadniczej zdobył 14 punktów i awansował bezpośrednio do finału (wraz z Pawełczakiem który zdobył 13 punktów). Do wspomnianej dwójki, po biegu barażowym dołączyli Filip Bęczkowski oraz Oskar Kręglicki którzy pokonali w nim Mieszka Mudło i Krzysztofa Harendarczyka.

W wielkim finale bezkonkurencyjny okazał się zawodnik ŻKS Polonii Bydgoszcz, który tym samym zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. Z zawodów musiał wycofać się Wiktor Jasiński, który upadł na tor w biegu 8 i nie był zdolny do kontynuowania zawodów.

Punktacja:

1. Maksymilian Pawełczak (ŻKS Polonia Bydgoszcz) – (3,3,2,2,3) 13 – 1 miejsce w finale
2. Filip Bęczkowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) – (w,3,2,3,3) 11 – 2 miejsce w finale
3. Kewin Nycz (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) – (3,3,3,3,2) 14 – 3 miejsce w finale
4. Oskar Kręglicki (UKS Speedway Rędziny) – (2,2,1,3,3) 11 – 4 miejsce w finale
5. Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – (2,2,3,2,1) 10 – 3 miejsce w biegu barażowym
6. Krzysztof Harendarczyk (MKMŻ Rybki Rybnik) – (2,3,3,1,3) 12 – wykluczenie w biegu barażowym

7. Oskar Funtowicz (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – (3,1,2,3,0) 9
8.
 Maksym Zientara (UKS Speedway Rędziny) – (3,2,0,0,2) 7
9. Franciszek Szczyrba (MKMŻ Rybki Rybnik) – (1,1,3,0,1) 6
10. Bartłomiej Posturzyński (Włókniarz Częstochowa) – (1,1,0,2,2) 6
11. Piotr Reszka (MKMŻ Rybki Rybnik) – (1,2,1,1,1) 6
12. Hubert Frejter (KS Toruń) – (0,0,2,1,2) 5
13. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) – (1,0,1,2,1) 5
14. Wiktor Jasiński (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – (2,w,1,-,-) 3
15. Wiktor Klecha (MKMŻ Rybki Rybnik) – (w,1,0,1,0) 2
16. Nikodem Leśnik (MKMŻ Rybki Rybnik) – (0,0,0,0,0) 0
17. Bartosz Byszewski (KS Torun) – (0,0) 0
18. Maksymilian Kostera (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) – ns

Fot. Guks Speedway Wawrów

Zostaw komentarz

×