Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Czy Piła i Tarnów podtrzymają szansę w walce o play-offy? Szansa dla Gniezna! Zapowiedź niedzielnych spotkań 2. LŻ

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Czy Piła i Tarnów podtrzymają szansę w walce o play-offy? Szansa dla Gniezna! Zapowiedź niedzielnych spotkań 2. LŻ

W niedzielę możemy już poznać część odpowiedzi na pytanie o to, kto zawita w rundzie finałowej 2. Ligi Żużlowej. Tego dnia zobaczymy między innymi starcia Enea Polonii Piła i Texom Stali Rzeszów, Grupy Azoty Unii Tarnów z OK Bedmet Kolejarzem Opole i Ultrapur Start Gniezno – Optibet Lokomotiv Daugavpils!

Gdzie i kiedy obejrzeć żużel? Plan transmisji Sobota 12.08.2023

Enea Polonia Piła – Texom Stal Rzeszów

To spotkanie rozpocznie się najwcześniej spośród wszystkich zaplanowanych na niedzielę w najniższej klasie rozgrywkowej. Pilanie do tej pory wygrali dwa spotkania, w tym remisując dwa. Nawet na własnym terenie nie mogą być faworytem, pomimo ostatniej słabszej serii Texom Stali Rzeszów.

Pomimo problemów w rzeszowskiej ekipie, które w mediach ogłosili Eduard Krcmar i Kevin Woelbert, to nadal Stali powinno być bliżej zwycięstwu. Przez większość sezonu zajmowali pierwszą lokatę w tabeli i zgłaszają poważne aspiracje do awansu na wyższy szczebel. Na ten moment Rzeszowianie walczą o pierwsze miejsce w tabeli z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Natomiast jeżeli Polonia ten mecz przegra, może definitywnie pożegnać się z play-offami na ten sezon.

Po raz pierwszy na torach 2. LŻ ujrzymy Anttiego Vuolasa. Na ostatnim Speedway World Cup pokazał się z dobrej strony. Fin został wypożyczony z ekstraligowego Platinum Motoru Lublin.

Awizowane składy:

Texom Stal Rzeszów:
1. Krystian Pieszczek
2. Peter Kildemand
3. Antti Vuolas
4. Marcin Nowak
5. Jacob Thorsell
6.
7. Wiktor Rafalski

Enea Polonia Piła:
9. Daniel Henderson
10. Peter Ljung
11. Jonas Knudsen
12. Artur Mroczka
13. Adrian Cyfer
14. Dan Gilkes
15. Bartosz Głogowski

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Grupa Azoty Unia Tarnów – OK Bedmet Kolejarz Opole

Grupa Azoty Unia Tarnów po agonii z początku sezonu weszła na dobre tory. Udało się jej wyrwać kilka ważnych zwycięstw i teraz próbują jeszcze z tego sezonu wyciągnąć maksimum – czyli awans do fazy play-off. Pojadą jednak u siebie z drużyną, która prezentuje się ze świetnej strony. Kilka razy w tym sezonie Opolanie już ucierali nosa faworytom i nie bez powodu są liderem w tabeli.

Unia znajduje się teraz w nieprzyjemnej sytuacji. Każda porażka boli podwójnie, bo mają taką samą ilość punktów, co Optibet Lokomotiv Daugavpils i Ultrapur Start Gniezno – czyli z drużynami, które wraz z Tarnowianami walczą o rundę finałową 2. LŻ. Dlatego nie mogą przegrać pojedynku na własnym torze z trudnym rywalem.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Robert Chmiel
2.
3. Oskar Polis
4. Kacper Linek-Rekus
5. Adam Ellis
6. Esben Hjerrild
7. Oskar Stępień

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Rene Bach
10. Marko Lewiszyn
11. Matic Ivacic
12. Paweł Miesiąc
13. Ernest Koza
14. Szymon Bańdur
15.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Ultrapur Start Gniezno – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Do tej pory uzbierały po 11 punktów, przy czym gnieźnianie mają do rozegrania o jeden mecz więcej. Tym samym w niedzielę będą mieli okazję na odskoczenie rywalowi i przybliżenie się do znajdujących się na czele OK Bedmet Kolejarza Opole oraz Texom Stali Rzeszów.

Pierwszy mecz na Łotwie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 47:43. Walka trwała do ostatniego wyścigu, który podwójnie wygrali zawodnicy Optibet Lokomotivu. Zaliczka zatem nie jest spora i zespół z Wielkopolski stanie przed sporą szansą na podreperowanie swojego dorobku punktowego.

Miejscowi do ściągania powrócą po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej pauzą w ostatniej kolejce. Czy tak długi rozbrat z ligową rywalizacją wpłynie na postawę Ultrapur Startu? Na pewno na korzyść zespołu przemawiać będzie atut własnego toru. W poprzednim spotkaniu przy Wrzesińskiej 25 rozgromili lidera z Opola 60:30. Pod kątem kątem lepiej wyglądają gnieźnianie.

Co prawda żużlowcy z Łotwy znają smak zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie, jednak były to wygrane z drużynami z dołu klasyfikacji 2. Ligi Żużlowej – z Tarnowa oraz Piły.

Start do pierwszego biegu starcia w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17:00.

Awizowane składy:

Ultrapur Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Soerensen
11. Sam Masters
12. Josh Pickering
13. Kacper Gomólski
14. Casper Henriksson
15. Mikołaj Czapla

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
1. Steve Worrall
2. Daniił Kołodinski
3. Kjastas Puodżuks
4. Justin Sedgmen
5. Jewgienij Kostygow
6. Ricards Ansviesulis

MAGAZYNY ŻUŻLOWE ONLINE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×