baner 1200 200
Magic zapowiada: Sparta powalczy o złoto! | (wideo) 5

Magic zapowiada: Sparta powalczy o złoto! | (wideo)

Sparta Wrocław ostatni tytuł mistrzowski świętowała w 2006 roku. Od kilku sezonów zespół walczy o najwyższe cele, ale na upragniony złoty medal Spartanie czekają już 15 lat. Żużlowcem, który ma to zmienić jest Artiom Łaguta. Rosjanin w minionym sezonie, występując w barwach GKM-u był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ekstraligi. W nadchodzącym, wraz z Taiem Woffindenem i Maciejem Janowskim ma spełnić sen Andrzeja Ruski o zlocie. Łaguta od czterech lat jest również stałym uczestnikiem Speedway Grand Prix, a w ostatnim cyklu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju, oczywiście we Wrocławiu. Może to będzie dobry omen?

W ostatnim Best Speedway Magazynie Maciej Janowski odniósł się do ewentualnego wpływu Artioma Łaguty na Spartę w nadchodzącym sezonie.

Na pytanie „Czy uważasz, że Artiom będzie tym gościem, który pozwoli wam na walkę o złoto”?

Magic odpowiedział: „Ten transfer na pewno bardzo mocno wzmacnia naszą drużynę. Bywało, że czasami brakowało pomocy trzeciego zawodnika. Sport się rządzi własnymi prawami i ciężko cokolwiek przewidzieć, ale z Artiomem może być troszeczkę łatwiej. Jego średnia punktowa już od paru lat jest na wysokim poziomie i jest on jednym z najlepszych zawodników w ekstralidze. Ten transfer nas mocno ucieszył, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu i jak nasza drużyna będzie walczyć w lidze. My jako zawodnicy chcemy walczyć o złoty medal, tak jak co roku”.

We wrocławskim zespole, poza wspomnianą trójką gwiazd nadal będzie można oglądać młodych zawodników, takich jak Gleb Czugunow, Dan Belwey, Przemysław Liszka, czy bracia Curzytkowie. Niestety zabraknie Maksyma Drabika, z którym walka o prymat w Ekstralidze byłaby zdecydowanie łatwiejsza.

Cała rozmowa z Maciejem Janowskim dostępna jest Tutaj.

fot. Sonia Kaps

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie baner_1200_200-1024x171.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *