Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/PGE Ekstraliga żużlowa Polska - Aktualności

Joker w talii Włókniarza. Mads Hansen nie rozumie decyzji Ślączki

Mads Hansen

Autor: Jakub Bielak

Reklama
728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Joker w talii Włókniarza. Mads Hansen nie rozumie decyzji Ślączki

Mads Hansen zadebiutował w piątkowy wieczór w barwach Tauron Włókniarza Częstochowa. Młody Duńczyk zgromadził na swoim koncie osiem punktów i bonus, co jest tym bardziej imponujące, że pojechał jedynie w czterech biegach. Jego drużyna ostatecznie poległa w Lesznie różnicą czterech punktów.

Reklama

Dla zawodnika był to debiut w PGE Ekstralidze. Wcześniej miał podpisany kontrakt w Zielonej Górze, jeszcze przy okazji poprzedniej przygody tego klubu w elicie, jednak to w sezonie 2024 otrzymuje swoją pierwszą prawdziwą szansę. Trzeba przyznać, że młody żużlowiec pokazał się ze świetnej strony, chociaż jak sam przyznaje, stres go nie ominął.

Tak. Bycie zestresowanym jest normalne, zwłaszcza na takiej arenie. To jest trochę stresujące przed pierwszym biegiem, ale potem w trakcie meczu już się o tym nie myśli. Jest ciężko, ale fajnie tu być – przyznał młody Duńczyk.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 2 miesiące!”

Reklama

Hansen koniec końców był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie Włókniarza. Po dwóch pierwszych startach w niezupełnie zrozumiały sposób zwątpił jednak w niego trener Janusz Ślączka, który w ósmym biegu posłał za niego Leona Madsena z rezerwy taktycznej. Młodszy z Duńczyków udowodnił w kolejnych startach, że była to niepotrzebna decyzja. Sam zawodnik nie rozumie działania trenera.

– Oczywiście jestem zadowolony z punktów, które dzisiaj zrobiłem, ale nie rozumiem decyzji trenera. Jest, jak jest. Wyciągnąłem to, co mogłem z mojego występu. Dla mnie to tylko motywacja, by dawać z siebie coraz więcej. Jestem zadowolony – powiedział Mads Hansen w pomeczowej mixzone.

Reklama

Zawodnik z pozycji U24 Tauron Włókniarza Częstochowa ma za sobą świetny wyjazdowy debiut. W przyszłym tygodniu czeka go nie łatwiejsze zadanie. Jego zespół zmierzy się na własnym stadionie z wicemistrzami Polski z Wrocławia.

Slaczka
Fot. Paweł Wilczyński
Mads Hansen
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *