Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Maciej Janowski najlepszy w SEC Challenge! Uda mu się powrócić do Grand Prix?

Maciej Janowski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Maciej Janowski najlepszy w SEC Challenge! Uda mu się powrócić do Grand Prix?

Dzisiejszy turniej w Daugavpils miał wyłonić pięciu uczestników tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Dla zawodników była to ważna impreza, gdyż znalezienie się w najlepszej piątce dawało awans do europejskiego czempionatu, a co za tym idzie możliwość walki o tytuł, dający również miejsce w przyszłorocznym Grand Prix na żużlu. Na Łotwie swego dopiął Maciej Janowski, który już po czterech seriach był pewny miejsca w SEC.

SEC Challenge był szczególny nie tylko dla zawodników, którzy bili się w nim o awans do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, ale również dla polskich kibiców. Wszystko przez to, że w zawodach wystąpiło aż sześciu reprezentantów naszego kraju. Przez rundy eliminacyjne przeszli bowiem: Maciej Janowski, Kacper Woryna, Mateusz Cierniak, Przemysław i Piotr Pawliccy, a także Bartłomiej Kowalski. Wszyscy ci żużlowcy mieli ogromną chrapkę na to, by wywalczyć awans i w najbliższych miesiącach rywalizować o mistrzostwo Europy i awans do Grand Prix.

Wśród Polaków najlepiej poradził sobie Maciej Janowski. Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata na torze w Daugavpils prezentował się znakomicie, co potwierdza fakt, że już po czterech seriach startów zapewnił sobie udział w tegorocznym Tauron SEC. Przez całe zawody zdobył dwanaście punktów, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników SEC Challenge. Dla kapitana Betard Sparty Wrocław było to osiągnięcie zamierzonego celu, gdyż już zimą mówiło się o szansie, jaką Janowskiemu daje rywalizacja na arenie europejskiej.

Teraz przed Maciejem Janowskim rywalizacja o tytuł najlepszego europejskiego żużlowca. Na pewno możemy spodziewać się tego, że poważnie podejdzie do tej rywalizacji. Dodatkowym czynnikiem, mogącym zmotywować wrocławianina jest fakt, że potencjalne zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Europy da mu powrócić do rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika świata, której nie jest w tym roku uczestnikiem pierwszy raz od 2014 roku. Dla Janowskiego więc rundy w Grudziądzu, Debreczynie, Gustrow i Chorzowie są szansą na ponowny awans i pokazanie się w przyszłorocznym Grand Prix.

346267722 112947665117583 3391211418461992616 n
Fot. Michał Szmyd
Maciej Janowski
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *