Przejdź do treści
Aktualności

Maciej Janowski kontra bolid Formuły 1. Wielki wyścig we Wrocławiu!

Maciej Janowski
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Maciej Janowski kontra bolid Formuły 1. Wielki wyścig we Wrocławiu!

W tym sezonie Maciej Janowski nie będzie uczestniczył w cyklu Speedway Grand Prix, jednak nie ominie go iście mistrzowskie ściganie. Ulubieniec wrocławskiej publiczności pojedzie w pokazowym wyścigu na Stadionie Olimpijskim. Naprzeciw motocykla żużlowego Polaka stanie bolid Formuły 1.

Z kim będzie rywalizował „Magic”? W poście w mediach społecznościowych Red Bulla widnieje informacja, że za sterami maszyny Formuły 1 zasiądzie David Coulthard, a więc były kierowca Formuły 1. Brytyjczyk startował w królowej motorsportu przez kilkanaście lat, a swoje ostatnie cztery sezony (lata 2005-2008) spędził właśnie w ekipie z siedzibą w Milton Keynes. Na Stadionie Olimpijskim zaprezentują się również Adam Małysz (WRC) oraz Kuba Przygoński (drift).

Wszystko wskazuje na to, że na Olimpijskim pojawi się bolid Red Bulla sprzed kilku lat, a nie najnowszy model – tak przynajmniej wynika ze zdjęcia poglądowego. Niemniej jednak starcie motocykla żużlowego z bolidem królowej motorsportu rozpala zmysły kibiców – Maciej Janowski kontra David Coulthard. Wydarzenie zaplanowano na 30 maja. Jest to czwartek, ale świąteczny, bowiem wypada wówczas Boże Ciało. Frekwencja powinna być więc spora.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
310330741 10160532111841738 5838922606958635871 n
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *