Przejdź do treści
Artykuły

Maciej Janowski i Maciej Markowski o potencjalnym Grand Prix w Arabii Saudyjskiej

Maciej Janowski i Maciej Markowski o potencjalnym Grand Prix w Arabii Saudyjskiej

Autor: Jakub Żak

baner 1200 200

Maciej Janowski i Maciej Markowski o potencjalnym Grand Prix w Arabii Saudyjskiej

Niewiele ponad rok temu oficjalnie ogłoszono, że nowym promotorem prestiżowego cyklu Grand Prix będzie firma Discovery, które zajmie się organizacją Indywidualnych Mistrzostw Świata od 2022. Discovery ma zamiar organizować rundy cyklu w miejscach, w których żużel jest mało popularny lub w ogóle nieznany. Jakiś czas temu pojawiły się plotki mówiące o tym, że istnieje szansa zorganizowania w przyszłości Grand Prix w Arabii Saudyjskiej. Do tego pomysłu odnieśli się goście najnowszego Best Speedway Magazyn, czyli żużlowiec Sparty Wrocław Maciej Janowski i dziennikarz sportowy Maciej Markowski.

„Wydaje mi się, że każda promocja jest bardzo dobra. Ja z perspektywy zawodnika powiem, że mógłbym się ścigać na całym świecie, więc to już kwestia wyobraźni organizatorów i ich możliwości. Czemu, by nie startować w Japonii, Tajlandii, Argentynie i w innych krajach? To by było super i jestem za” – Maciej Janowski.

„Przychylam się do słów Maćka, chcielibyśmy polatać nie tylko do Australii i Nowej Zelandii, jak to było przed laty, ale też do innych krajów. Były zakusy, aby Grand Prix odbyło się w Stanach Zjednoczonych, teraz pewnie dzięki kontraktowi Orlenu pojawia się ta Arabia Saudyjska. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo usłyszeliśmy tylko zalążek tego, co się tam szykuje. Miejmy nadzieję, że to jest prawda i że do tego dojdzie” – Maciej Markowski.

Sytuacja zmierza w bardzo dobrą stronę, a organizowanie Grand Prix poza Europą może pomóc w rozwoju żużla na całym świecie. Wielu żużlowców, ekspertów i działaczy popiera pomysł otwarcia dyscypliny na świat. Należy jednak przypomnieć, że organizacja poszczególnych rund w Azji wiąże się z dużymi kosztami i realizacja pomysłów Discovery zależy od tego jak duże pieniądze firma będzie w stanie włożyć w żużel i jego promocję. Na razie warto być dobrej myśli, bo współpraca FIM-u z Discovery zapowiada się obiecująco.

Całość magazynu obejrzysz tutaj.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *