Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Lokomotiv wygrywa i przybliża się do czołowej czwórki! Lokomotiv Daugavpils – Texom Stal Rzeszów [Relacja]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Krzysztof Grzęda

Lokomotiv Daugavpils – Texom Stal Rzeszów [Relacja]

W 11. rundzie 2. Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils podjął u siebie Texom Stal Rzeszów. Gospodarze od połowy meczu zaczęli wynosić się na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli w stosunku 48-42, co pozwala im walczyć dalej o play-off.

Betard Sparta wydała oświadczenie w sprawie zachowania Taia Woffindena

Przed meczem doszło do zmian w składach awizowanych. Zabrakło Kevina Juhla Pedersena, w jego miejsce pojawił się Justin Sedgmen. Natomiast pod 10 pojawił się Nikita Kaulunis, który był zmieniany przez Daniła Kołodziejskiego. Puste miejsce na pozycji juniorskiej uzupełnił Ricards Ansviesulis. W Stali pod 7 Mateusz Majcher, a na rezerwie Bartosz Curzytek.

Początek tego spotkania zaczął się dość nerwowo po stronie gospodarzy. W pierwszym biegu Steve Worall wjechał w taśmę, w jego miejsce pojawił się Enerst Matjuszonoks, który punktów nie zdobył, wynik zakończył się zwycięstwem Rzeszowian w stosunku 4-2. Bieg juniorski to kolejny przerwany wyścig. Matjuszonoks w pierwszej odsłonie został wykluczony, przez co w powtórce nie wystąpił. Tam jego kolega z pary nie dał rady Majcherowi i debiutującemu w polskiej lidze Anze Grmekowi. Goście prowadzili różnicą sześciu punktów, którą Lokomotiv bardzo szybko zniwelował, po pierwszej serii startów widniał już wynik 12-12. 

Druga seria startów zaczęła się od drugiego zwycięstwa Krystiana Pieszczka, a jego partner z pary, Rafał Karczmarz zanotował drugie tego dnia 0. Następny wyścig to wygrana gości w stosunku 4-2. Para Kostygow i Matjuszonoks uległa parze Kildemand i Nowak. W ostatnim biegu tej części rywalizacji doszło trzeci raz przerwania wyścigu w tym meczu i drugi raz w powodu taśmy. Dotknął jej Jacob Thorssell, który został oczywiście zmieniony przez młodzieżowca, Anze Grmeka. Para juniorska Stali nie dała rady gospodarzom i to oni wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

W ósmym biegu dnia status niepokonanego stracił Krystian Pieszczek. Pierwszym jego pogromcą został lider Lokomotivu, Jewgienij Kostygow. Natomiast po raz drugi Rafał Karczmarz uległ Ricardsowi Ansviesulisowi i zanotował na swoim koncie trzecią zerówkę. W dziewiątej gonitwie był drugi tej niedzieli remis, zwyciężył Steve Worrall, a za jego plecami przyjechali zapaśnicy gości. 10 bieg to również remis. Pierwszą trójka popisał się Pouodzuks, drugą i trzecią pozycję zajęli goście, a ostatni Justin Sedgmen.

Kolejny wyścig to kolejne zwycięstwo 5-1 odniesione przez gospodarzy. Po trzech „śliwkach” odsunięty od jazdy został Rafał Karczmarz, wychowanka Stali Gorzów zastąpił co ciekawe Anze Grmek, a nie któryś z seniorów. Młody Słoweniec razem Marcinem Nowakiem nie dali rady bardzo dobrze jadącej dzisiaj anglosaskiej paru gospodarzy.

Biegi 12 i 13 to wymiana cios za cios. Najpierw zawodnicy z Rzeszowa zwyciężyli w stosunku 4-2, a wyścig później Łotysze wygrali takim samym wynikiem. Przed nominowanymi ośmiopunktowe prowadzenie drużyny Nikołaja Kokina, a więc zawodnicy Texom Stali mogą wywalczyć już tylko remis.

Do wyścigów nominowanych Paweł Piskorz wytoczył najcięższe działa. Jako rezerwy taktyczne pojechali Peter Kildemand i Krystian Pieszczek. W przedostatnim wyścigi wyżej wymieniona para wygrywa 4-2, a to oznacza, że Lokomotiv wygrywa to spotkanie. Bieg 15 zakończył się remisem, a to oznacza, że mecz zakończył się wynikiem 48-42. W pierwszym meczu Stal Rzeszów wygrała 62-27, a więc to oni zdobywają punkt bonusowy

Liderami Lokomotivu byli Steve Worall, Kjastas Puodżuks i Jewgienij Kostygow. Cała trójka zdobyła wraz z bonusami 11 punktów i to oni byli ojcami sukcesu Lokomotivu Daugavpils. 
Najlepszymi zawodnikami Stali Rzeszów byli Krystian Pieszczek i Peter Kildemand, obaj zdobyli po 12 punktów. Na uwagę zasługuje również występ Anze Grmeka, Słoweniec debiutujący w rozgrywkach ligowych zdobył 10 punktów, co jest dość dobrym wynikiem.

Lokomotiv Daugavpils: 48
NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIXXVRazem
9Steve WorallT2+133210+1
10Nikita Kaulins
11Kjastas Puodżuks21+132210+1
12Justin Sedgmen 3202+107+1
13Jewgienij Kostygow2+12311+19+2
14Ricards Ansviesulis1315
15Ernest Matjuszonoks 0W000
16Daniił Kołodinski13037
Texom Stal Rzeszów: 42
NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIXXVRazem
1Marcin Nowak111+103+1
2Peter Kildemand13233012
3Krystian Pieszczek33201312
4Rafał Karczmarz0000
5Jacob ThorsselDT1+123
6Anze Grmek32121110
7Mateusz Majcher2+102+1
8Bartosz Curzytek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *