Żużel - Best Speedway Tv

Betard Sparta wydała oświadczenie w sprawie zachowania Taia Woffindena | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Betard Sparta wydała oświadczenie w sprawie zachowania Taia Woffindena

Tai Woffinden

Betard Sparta wydała oświadczenie w sprawie zachowania Taia Woffindena

Po spotkaniu w Lesznie gdzie Betard Sparta przegrała po raz pierwszy w tym sezonie, doszło do niecodziennej sytuacji. Tai Woffinden obalił kibica Unii, który wtargnął na pas bezpieczeństwa, gdy zawodnicy gości dziękowali kibicom za przybycie i wsparcie podczas trudnego dla nich spotkania. Betard Sparta Wrocław zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie.

Falubaz wyrwał zwycięstwo, mimo dzielnej postawy PSŻ-u! [RELACJA]

Betard Sparta Wrocław przegrała po raz pierwszym w tym sezonie. Liderzy PGE Ekstraligi ulegli w Lesznie 48:42 jadąc bez Piotra Pawlickiego. Jednak cała uwaga po spotkaniu została skierowana na wydarzenia przy sektorze dla przyjezdnych. Jeden z kibiców Unii wtargnął na pas bezpieczeństwa i cieszył się, wymachując szalikiem ze zwycięstwa swojej drużyny. Tai Woffinden postanowił pokazać swoje umiejętności z MMA i obalił kibica, za nim ochrona zdążyła go złapać. Całą sprawą zajmie się Komisja Orzekająca Ligi, a dziś Betard Sparta Wrocław wydała oświadczenie, w którym broni zachowania swojego zawodnika. Poniżej treść komunikatu opublikowanego na stronie wts.pl:

“W związku z wieloma nierzetelnymi doniesieniami dotyczącymi zajścia po piątkowym meczu Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław, klub WTS S.A. informuje, że Tai Woffinden dokonał obywatelskiego ujęcia osoby, która wtargnęła na pas bezpieczeństwa ze strefy trybun przy biernej reakcji służb ochrony.

Wspomniana osoba złamała przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a jej obecność i prowokacyjne zachowanie w chronionej strefie stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla kibiców i przede wszystkim dla członków drużyny Betard Sparta Wrocław. Zgodnie z literą prawa takie zachowanie nosi znamiona przestępstwa.

Przedstawianie powyższego incydentu w inny sposób, otwiera przyzwolenie dla kolejnych tego typu wydarzeń, a także godzi w wizerunek sportu żużlowego jako bezpiecznej, rodzinnej rozrywki. Zawodnicy i kibice mają prawo czuć się bezpiecznie na stadionach, które odwiedzają, a wszyscy uczestnicy imprezy masowej powinni postępować zgodnie z prawem.

Nie możemy zgodzić się z pojawiającą się w przekazie publicznym narracją, jakoby Tai Woffinden był agresorem i zachowywał się agresywnie. Zawodnik wykazał się przytomnością i odwagą, wyręczając opieszałe służby ochron i prawdopodobnie doprowadził w ten sposób do zażegnania eskalacji całej niebezpiecznej sytuacji.”

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×