Przejdź do treści
Aktualności

Łódź kreuje Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha [ZAPOWIEDŹ]

Łódź kreuje

Autor: Edyta Wojdeł

Łódź kreuje Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha [ZAPOWIEDŹ]

Już w ten piątek 05.04 o godzinie 19:00, w nowej lokalizacji, mianowicie na łódzkiej Moto Arenie, odbędą się, po raz jedenasty w historii, Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.

W tym roku mamy przed sobą już jedenastą edycję IMME im. Zenona Plecha. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z turniejów żużlowych, podczas którego wszyscy fani czarnego sportu mają okazję podziwiać zmagania najlepszych ekstraligowych zawodników. Tym razem rozegrany zostanie on w nowej lokalizacji pod hasłem „ŁÓDŹ KREUJE IMME”.

Łódzki owal po raz pierwszy w historii tej żużlowej imprezy ugości najlepszych zawodników PGE Ekstraligi. Łodzianie mają już za sobą takie imprezy jak Speedway Euro Championship czy Indywidualne Mistrzostwa Polski. Zarówno po jednych, jak i drugich zawodach znani żużlowcy z całego świata bardzo chwalili sobie panujące tu warunki torowe, co daje nam realne nadzieje na niebanalne rozpoczęcie pierwszego kwietniowego weekendu.

Przed rokiem, czwarty raz w historii turnieju triumfował Bartosz Zmarzlik, który bez wątpienia będzie chętny na zdobycie kolejnego tytułu Indywidualnego Międzynarodowego Mistrza Ekstraligi. Ubiegłoroczne zmagania podczas finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski mogły sugerować, iż jego największym konkurentem na łódzkim owalu będzie Janusz Kołodziej. Jednakże popularny Koldi kolejny sezon rozpoczął niestety od kontuzji, a jego miejsce zastąpi, zgodnie z ubiegłoroczną średnią biegopunktową – Szymon Woźniak. Musimy jednak pamiętać, że turniej IMME charakteryzuje się specyficzną formułą, która umożliwia wygranie go, nawet dziesiątemu zawodnikowi klasyfikacji rundy zasadniczej.

DSC 7458 1

Jedynym, który w historii Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi wygrał komplet wyścigów, w jego pierwszej odsłonie w 2014 roku, był Emil Sajfutdinow, który po dwóch latach przerwy, w tym sezonie, powraca do tej wyjątkowej formy konkurowania z innymi najlepszymi żużlowcami PGE Ekstraligi. Natomiast, wciąż tylko Bartosz Zmarzlik triumfował w tych zmaganiach, więcej niż raz.

Od czasu rozegrania w 2015 roku, drugiej edycji Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha, do turnieju powoływany jest również zawodnik z tak zwaną dziką kartą. W tym roku przywilej ten otrzymał reprezentant gospodarza zawodów H. Skrzydlewska Orła Łodzi – Luke Becker.

Z kolei na tegorocznej liście rezerwowych IMME znaleźli się: Damian Ratajczak z FOGO UNI Leszno oraz Kajetan Kupiec z TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowy.

Wszystkich fanów żużla zapraszamy 05 kwietnia, o godz. 19:00 na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi. Natomiast tych, którzy nie będą mogli śledzić zmagań na żywo, przed ekrany telewizorów na antenę CANAL+ Sport 5 oraz CANAL+ Online, studio przedmeczowe godz. 18:30, początek transmisji zawodów o godz. 19:00

339482365 228332439742074 491713273780245719 n 1

Lista startowa
1. Luke Becker (H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź) – dzika karta
2. Fredrik Lindgren (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
3. Emil Sajfutdinow (KS APATOR Toruń)
4. Jason Doyle (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
5. Dominik Kubera (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
6. Anders Thomsen (EBUT.PL STAL Gorzów)
7. Mikkel Michelsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
8. Leon Madsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
9. Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
10. Bartosz Zmarzlik (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
11. Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
12. Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów)
13. Jack Holder (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
14. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
15. Mateusz Cierniak (ORLEN OIL MOTOR Lublin)
16. Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)

Zawodnicy Rezerwowi
17. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno)
18. Kajetan Kupiec (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *