Żużel - Best Speedway Tv

Linus Sundström kończy karierę | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Linus Sundström

Linus Sundström kończy karierę

Linus Sundström kończy karierę

W sobotni poranek szwedzki żużlowiec Linus Sundström zakomunikował za pośrednictwem profilu na Facebooku, że odwiesza kevlar na kołek. Jego decyzja spowodowana jest licznymi kontuzjami nabytymi przez lata spędzone na torze.

W przeszłości Szwed na koncie miał wiele ciekawych osiągnięć, zaczynając od drużynowego mistrzostwa Europy, przechodząc kolejno przez epizodyczne występy w Speedway Grand Prix z dziką kartą. W sezonie 2014 mocno przyczynił się do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski wraz ze Stalą Gorzów. Atmosfera toru na stadionie im. Edwarda Jancarza bardzo mu odpowiadała, bo ponownie sięgnął złota w 2017 roku z tym samym zespołem.

Ostatnie lata dla Sundströma nie były zbyt łaskawe, bowiem na koniec sezonu 2019 doznał poważnej kontuzji kości udowej, oraz barku podczas memoriału im. Henryka Żyto. Pandemiczny sezon 2020 spędził w Łotewskim klubie, lecz nie był częstym elementem awizowanego składu, rok później pomocną dłoń wyciągnęła do niego Stal Gorzów, podpisując z nim kontrakt warszawski, lecz nikt nie zdecydował się na jego angaż. Dlatego też stwierdził, że dobrą opcją będzie decyzja o zakończeniu kariery. Nie zdradził również planów na temat jego przyszłości.

Sundströmowi życzymy dużo zdrowia i liczymy na jego szybki powrót do żużla w innej roli.

fot. Wojta-foto.cz

Zostaw komentarz

0/100

×