Żużel - Best Speedway Tv

Oliver Berntzon porusza kwestię bezpieczeństwa zawodników | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oliver Berntzon porusza kwestię bezpieczeństwa zawodników

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Oliver Berntzon porusza kwestię bezpieczeństwa zawodników 3

Oliver Berntzon porusza kwestię bezpieczeństwa zawodników

“Zastanawiam się, czy oni zdają sobie sprawę, po tym, jak pięciu żużlowców musiało ostatniej nocy udać się do szpitala, że nie powinno się jeździć na takich g*******ch torach dlatego, że pogoda jest dobra w tym momencie. Jeśli tor jest niebezpieczny to nie jedziemy, zawsze. Bezpieczeństwo przede wszystkim” – napisał na swoim tweeterze Szwed.

Tym samym odniósł się do serii upadków, jakie miały miejsce podczas środowej kolejki duńskiej ligi. Przypomnijmy, że pomimo tego, że w Danii w dni poprzedzające rozegranie kolejki Metal Speedway League wystąpiły opady deszczu to tamtejsze środowisko żużlowe nie zdecydowało się na zmianę terminu rozegrania spotkań ligowych. W efekcie w środę na duńskich torach doszło do kilku groźnie wyglądających upadków, mimo faktu, że tego dnia akurat nie padało. I tak w meczu Nordjysk Elite Speedway – Sonderjylland Elite Speedway byliśmy świadkami karambolu z udziałem Kaia Huckenbecka, wskutek którego zawodnika do szpitala odtransportował śmigłowiec medyczny. W meczu Slangerup – Holsted upadki zaliczyli Rohan Tungate i Kenneth Hansen. Podobny los spotkał Petera Kildemanda i Linusa  Sundströma w spotkaniu Team Fjelsted – GSK Liga.

Słowa szwedzkiego żużlowca potwierdza fakt, że dwa z czterech spotkań i tak przerwano. Gdyby ktoś wcześniej pomyślał o tym, że tory nie są bezpieczne być może udało by się uniknąć groźnych kolizji. Kwestia bezpieczeństwa zawodników powinna być priorytetem dla każdego organizatora zawodów, szczególnie w tak kontuzjogennym sporcie jakim jest żużel.

źródło: tweeter Oliver Berntzon.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Oliver Berntzon porusza kwestię bezpieczeństwa zawodników 4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×