Przejdź do treści
Aktualności

Nowe licencje żużlowe w Krośnie. Sukcesy młodych zawodników

żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Redakcja

Nowe licencje żużlowe w Krośnie. Sukcesy młodych zawodników

Za nami kolejny egzamin na licencję żużlową, który tym razem odbył się w Krośnie. Wśród nowych licencjonowanych zawodników znalazł się Radosław Kowalski, młodszy brat Bartłomieja Kowalskiego, znanego zawodnika Betard Sparty Wrocław. 22-latek po zdanym egzaminie otrzymał gratulacje od swojego starszego brata, który obiecał mu pełne wsparcie na początku jego żużlowej kariery.

W egzaminie, który miał miejsce wczoraj, wzięło udział kilku zawodników z różnych polskich klubów. W sumie sześciu zawodników pomyślnie zdało egzamin na motocyklach o pojemności 500 centymetrów sześciennych, co daje im możliwość startów w oficjalnych zawodach. Wśród nich znalazło się dwóch nowych zawodników Orlen Oil Motoru Lublin oraz po jednym zawodniku z Cellfast Wilki Krosno, Ultrapur Start Gniezno, Texom Stal Rzeszów i Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja.

Radosław Kowalski, który reprezentuje ostatni z wymienionych klubów, nie krył radości po otrzymaniu licencji. Jego starszy brat, Bartłomiej Kowalski, podzielił się tą radością na swoim Instagramie, gratulując młodszemu bratu i wyrażając dumę z jego pierwszego kroku na żużlowej ścieżce. Bartłomiej napisał: „Nasze nazwisko wraca na listę polskich juniorów. Mój brat Radek zdał dzisiaj licencję żużlową. Gratulacje Radi, że wkraczasz w dorosły żużel i powodzenia! Służę wsparciem.”

Historia braci ścigających się na polskich torach żużlowych nie jest nowa. W przeszłości mieliśmy wiele słynnych duetów, jak choćby Tomasz i Jacek Gollobowie czy Wiesław i Marcin Jagusiowie. Obecnie jednym z najsłynniejszych duetów są bracia Pawliccy. W świecie żużla nie brakuje również zagranicznych braterskich duetów. Bracia Karlssonowie oraz Pedersenowie są tego doskonałym przykładem, a młodszy brat Chrisa Holdera, Jack, również z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje.

Czy Radosław i Bartłomiej Kowalscy pójdą w ślady innych słynnych braterskich duetów w żużlu? Czas pokaże. Na razie młodszy Kowalski ma przed sobą długą drogę i wiele wyzwań, ale z pewnością może liczyć na wsparcie starszego brata i rodzinę. Jego sukces to również kolejny krok w rozwoju polskiego żużla, który z każdym nowym zawodnikiem staje się coraz silniejszy.

380835274 840301394770300 4316613930241520800 n
Fot. Roman Biliński
382222514 840304654769974 3093164823476816295 n 1
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *