Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Odkryto listy startowe Eliminacji MIMP!

Żużel. Poznaliśmy właśnie listy startowe w MIMP w czterech różnych eliminacjach. Sprawdź, gdzie kto jedzie!
fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Odkryto listy startowe Eliminacji MIMP!

Już jutro w czterech miastach odbędą się eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Poznaliśmy właśnie listy startowe na te zawody.

Zawodnicy powalczą o 12 miejsc premiowanych awansem do finału MIMP, który odbędzie się 15 sierpnia w Krośnie. Taka liczba jest spowodowana tym, że uczestnicy SGP 2, czyli Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor, Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak mają od razu zagwarantowany udział w finale. Przed rokiem Młodzieżowym Mistrzem Polski został Bartłomiej Kowalski, drugi był Bartosz Bańbor, a trzeci Damian Ratajczak.

Żużel. Rafał Dobrucki odkrył karty Reprezentacji Polski

Ciężko wytypować faworytów do awansu z eliminacji w Tarnowie. Najciekawszymi zawodnikami walczący o trzy miejsca premiowane udziałem w finale wydają się być Kacper Halkiewicz, Paweł Trześniewski, Szymon Ludwiczak, czy powracający po kontuzji, Marcel Kowolik. Na uwadze trzeba mieć również m.in. Piotra Świercza, który jest wychowankiem tarnowskiego klubu oraz Bartosza Jaworskiego.

image

Wielkim nieobecnym rywalizacji w Ostrowie Wielkopolskim bez wątpienia jest Damian Ratajczak. Zawodnik Fogo Unii Leszno wrócił niedawno na motocykl po kontuzji uda, ale jak widać, nie jest gotowy jeszcze na rywalizację w zawodach, bowiem został skreślony z listy uczestników. Pod jego nieobecnośc pretendentami do awansu stają się Kacper Grzelak, Oskar Paluch, czy Krzysztof Sadurski. Sporo w tej walce może namieszać Paweł Sitek, wychowanek Arged Malesy Ostrów potrafił notować świetne wyniki na domowym torze w DMPJ.

image 1

Lista startowa zawodów w Opolu nie ma najmocniejszych nazwisk. Najpoważniejszymi kandydatami do zajęcia miejsca w TOP3 są Antoni Mencel, Jakub Stojanowski i Olivier Buszkiewicz. Natomiast nie należy skreślać Filipa Seniuka, czy Franciszka Karczewskiego.

image 2

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w Gnieźnie, gdzie znajduje się wiele interesujących zawodników. Do grona kandydatów do awansu na pewno zaliczyć trzeba Kacpra Łobodzińskiego, Kevina Małkiewicza, Wiktora Rafalskiego, Krzysztofa Lewandowskiego, lub Antoniego Kawczyńskiego. Oprócz nich jest kilku zawodników mogących sprawić niespodziankę. Do tego grona należą miejscowi zawodnicy, czyli Mikołaj Czapla oraz Patryk Budniak, a oczy należy mieć też zwrócone na dwóch nieobliczalnych piętnastolatków, Kacpra Manię i Emila Maroszka.

image 3
Finał MIMP
Fot. Marta Astachow
MIMP

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *