Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Leon Madsen wygrywa inaugurację SEC. Dwóch Polaków na podium!

Leon Madsen

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Leon Madsen wygrywa inaugurację SEC. Dwóch Polaków na podium!

W sobotni wieczór w Rybniku odbyła się pierwsza w sezonie runda SEC. Zwycięzcą został Leon Madsen, a podium uzupełnili Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. W zawodach wzięło udział aż 6. Polaków.

Jeżdżący we Włókniarzu Duńczyk nie zaczął turnieju najlepiej, bo w swoim pierwszym starcie zdobył jeden punkt, przyjeżdżając jako ostatni, kolejny bieg zakończył na czwartej pozycji, ale od swojego 3. wyścigu zdobywał już same trójki, a pod koniec fazy zasadniczej wygrał nawet z Michelsenem i dostał się do barażu, w którym ponownie przyjechał na pierwszej pozycji. W finale nie miał sobie równych i po wygranym starcie dojechał do mety jako pierwszy.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. „Koldi” w fazie zasadniczej jechał bardzo równo i zakończył ją na drugiej pozycji, dzięki czemu bezpośrednio wszedł do finału, w którym na trasie wyprzedził Michelsena i zbliżał się do Madsena, ale nie dał rady minąć Duńczyka, a po pierwszej rundzie jest liderem cyklu ex aequo z Mikkelem Michelsenem. „Duzers” przed finałem musiał jednak przejść przez baraż, który zakończył na drugiej pozycji. Podobnie jak Kołodziejowi Dudkowi również udało się na dystansie wyprzedzić zawodnika Motoru Lublin, dzięki czemu zawody w Rybniku zakończył na najniższym stopniu podium.

Wcześniej wspominany Michelsen dominował od samego początku i wydawał się być nie do pokonania, bo po 4. seriach miał komplet punktów i dopiero w 18. wyścigu poległ w starciu z Leonem Madsenem, a następie nie dał rady znaleźć się w pierwszej czwórce podczas finału.

Zawody do udanych na pewno mogą zaliczyć Smektała i Pawlicki, którzy po udanej rundzie zasadniczej znaleźli się w barażu. Tam jednak upadł popularny „Smyku”, a chwilę później w leżący na torze motocykl wjechał „Piter”. Na szczęście obaj o własnych siłach wrócili do parku maszyn, ale Bartosz został wykluczony z powtórki biegu, którą Pawlicki zakończył na trzecim miejscu. W efekcie żaden z nich nie zdołał dostać się do finału, ale ich zdobycz punktowa jest na tyle dobra, że zapewne obaj nadal będą liczyć się w cyklu.

Reklamy

Pozostali rodacy nie poradzili sobie jednak aż tak dobrze. Jadący z dziką kartą Kacper Woryna jechał dość równo i wszystkie wyścigi kończył na 2. miejscu, ale błąd w 14. biegu, w którym przyjechał ostatni, wykluczył go z udziału w barażu. Nie najlepiej pojechał również Dominik Kubera, który zastępował w Rybniku Dana Bewleya. Żużlowiec Motoru nie radził sobie najlepiej na dystansie i ostatecznie zakończył turniej na 11. miejscu z 6. punktami.

Pozytywnie swoimi występami zaskoczyli natomiast Oliver Berntzon i Dimitri Berge. Szwed za swoimi plecami zostawiał m.in. Kołodzieja, czy Smektałę, a na koniec turnieju miał na swoim koncie 10 punktów, czyli tyle samo, co Madsen i Pawlicki, ale Berntzon zdobył mniej trójek, przez co nie mógł wziąć udziału w barażu. Berge natomiast dla wielu miał pełnić w cyklu rolę „czerwonej latarni”, ale Francuz zaimponował swoją postawą. Zdobył aż 9 punktów i zajął 8. miejsce, czyli znalazł się wyżej niż Woryna, Kubera, czy jego rodak Bellego.

Sporym pozytywem pierwszej rundy Speedway Euro Championship był tor. Nocne opady miały całkiem dobry wpływ na nawierzchnie, a dodatkowo przygotowano ją w taki sposób, aby dało się skutecznie wyprzedzać po zewnętrznej, dzięki czemu mijanek było znacznie więcej niż na większości meczów ligowych w Rybniku.

Następna runda SEC-u zostanie rozegrana 6 sierpnia w niemieckim Gustrow, a gospodarzami ostatnich dwóch turniejów będą Łódź i Pardubice.

Wyniki 1. rundy Speedway Euro Championship w Rybniku:

 1. Leon Madsen: 1,0,3,3,3,3 /13
 2. Janusz Kołodziej: 3,2,2,2,3,2 /14
 3. Patryk Dudek: 1,2,3,2,3,1 /12
 4. Mikkel Michelsen: 3,3,3,3,2,0 /14
 5. Bartosz Smektała: 1,3,1,3,3 /11
 6. Piotr Pawlicki: 3,1,3,1,2 /10
 7. Oliver Berntzon: 2,3,2,2,1 /10
 8. Dimitri Berge: 3,2,0,3,1 /9
 9. Kacper Woryna: 2,2,2,0,2 /8
 10. Kai Huckenbeck: 2,0,1,2,2 /7
 11. Dominik Kubera: 1,1,2,1,1 /6
 12. Rasmus Jensen: 0,3,1,1,0 /5
 13. David Bellego: 2,1,0,d,d /3
 14. Adam Ellis: d,0,0,1,1 /2
 15. Andrzej Lebiediew: 0,1,0,0,0 /1
 16. Vaclac Milik: 0,0,1,0,0 /1
 17. Marko Lewiszyn: ns
 18. Paweł Trześniewski: ns

fot. Tauron Speedway Euro Championship/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×