Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Leon Madsen o wygranym meczu w Częstochowie i Grand Prix w Pradze

Leon Madsen
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Klaudia Waltoś

Żużel. Leon Madsen o wygranym meczu w Częstochowie i Grand Prix w Pradze

Leon Madsen był jednym z liderów drużyny Krono-Plast Włókniarza Częstochowa w starciu z Zooleszcz GKM-em Grudziądz. Było to drugie zwycięstwo ekipy trenera Janusza Ślączki w tym sezonie. Madsen, jak przystało na najlepiej punktującego zawodnika Włókniarza Częstochowa, zdobył w piątkowych zawodach 11 punktów.

  • Jestem zadowolony z zespołu i wszystkich. W końcu zaczęliśmy wygrywać i wspinać się w tabeli. Teraz mamy nadzieję, że to się utrzyma. To była dla mnie dobra jazda. Ostatni wyścig był trochę niefortunny. Musimy się poprawić. Musimy nauczyć się szukać siebie nawzajem w wyścigu, abyśmy mogli wygrywać z większą ilością punktów. – podsumował swoją dyspozycję Madsen. – Spotkaliśmy się mimo tego, że mieliśmy deszcz, a na torze była plandeka. Mimo tego udało się przygotować przyzwoity tor, który był fajny. Oczywiście nie był w 100% taki, jak byśmy chcieli, ale i tak udało się rozegrać dobre wyścig. – dodał zawodnik

Następnym celem drużyny Kroso-Plast Włókniarza Częstochowa będzie osłabiona ekipa Fogo Unii Leszno Wszystkie mecze są trudne, więc nadal musimy być skoncentrowani i robić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać spotkanie. Myślę, że mamy duże szanse i tak jak powiedziałem wcześniej, mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać i zdobyć więcej punktów. – przyznał Duńczyk.

Zanim jednak dojdzie do piątkowego spotkania, czeka nas ciekawe ściganie na torze w Pradze, gdzie odbędzie się kolejna runda cyklu Speedway Grand Prix. Prognozy pogody nie są jednak zbyt optymistyczne, dlatego zdecydowano się zabezpieczyć tor plandeką. Zawodnik jest jednak pełen optymizmu i wierzy, że uda się przeprowadzić sobotni turniej bez większych problemów – Przede wszystkim skupiam się teraz na Grand Prixn w Pradze. Myślę, że wieczorem nie będzie padać. Na torze jest już plandeka, a prognozy mówią, że deszcz powinien przestać padać około 19:00, więc miejmy nadzieję, że uda nam się rozegrać zawody bez deszczu. Jak zawsze będę walczył o zwycięstwo.

Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński
447277922 10229185324512016 987491687181724202 n
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×