Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Leon Madsen po porażce z Gorzowem „Nie możemy tłumaczyć tej porażki torem.”

Leon Madsen
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Leon Madsen po porażce z Gorzowem „Nie możemy tłumaczyć tej porażki torem.”

Na początek dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi Krono-Plast Włókniarz Częstochowa podejmował na swoim torze ebut.pl Stal Gorzów. Gospodarze okazali się słabsi od swoich przeciwników i przegrali wynikiem 48:41. Jedynym zawodnikiem „Lwów”, który zapisał na swoim koncie w tym meczu dwucyfrówkę był Leon Madsen. Duńczyk zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów i bonusa.

Nie mam odpowiedzi na to dlaczego jedziemy tak słabo. Musimy dawać z siebie wszystko, ciężko trenować, żeby osiągać lepsze wyniki. Musimy wrócić silniejsi, musimy wygrywać i zdajemy sobie z tego świetnie sprawę – mówił Madsen w pomeczowej mix-zone.

Największym problemem częstochowskiej drużyny w ostatnich latach był atut własnego toru. W tym sezonie Włókniarz odjechał już 6 spotkań na swoim owalu i zwyciężył w połowie z nich. Jednak wygrane były przeciwko zespołom z dolnej części tabeli, takimi jak: Unia Leszno, Apator Toruń oraz GKM Grudziądz. Z mocniejszymi ekipami takimi jak Stal, Sparta czy Motor zdobyli tylko punkt za remis przeciwko wrocławianom.

Nie możemy tłumaczyć tej porażki torem. Rzeczywiście to nie były warunki, które nam pasują, ale to jest kwestia, którą musimy omówić we własnym gronie, za zamkniętymi drzwiami, a nie przed kamerami. Musimy w końcu dojść do ładu z torem – przyznał.

W ubiegłym roku po jednej z kuchni meczowych głośno było o atmosferze we Włókniarzu Częstochowa. Po spotkaniu z Gorzowem w pomeczowej mix-zone Madsen został zapytany o czy koledzy z drużyny podchodzą do niego po wskazówki. Odpowiedź Duńczyka była jednoznaczna.

Nie nikt nigdy do mnie przychodzi po rady, ale ja zawsze jestem otwarty, żeby się nimi dzielić.

Stal Gorzów
Fot. Paweł Wilczyński
Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *