Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Last dance na stadionie Edwarda Jancarza- zapowiedź finału Stal Gorzów – Motor Lublin

Stal Gorzów

Autor: Aleksandra Gucia

Last dance na stadionie Edwarda Jancarza- zapowiedź finału Stal Gorzów – Motor Lublin

Już dzisiaj na stadionie Edwarda Jancarza odbędzie się pierwszy mecz finałowy, gdzie Stal Gorzów podejmie Motor Lublin. Sezon żużlowy powoli dobiega końca. Będzie to również ostatni mecz Bartosza Zmarzlika w barwach Stali Gorzów na stadionie Edwarda Jancarza, przed własnymi kibicami.

Stal Gorzów niezależnie od wyniku i tak dla większości swoich kibiców będzie największym wygranym. Mało kto wierzył, że gorzowianie w obliczu kontuzji i innych sytuacji dojdą tak daleko. Tu idealnie sprawdza się powiedzenie, że żużel to sport nieprzewidywalny uczący pokory.

Pogoda niestety nie jest łaskawa. W czwartek spadło bardzo dużo deszczu, na torze znajduje się plandeka. Miejmy nadzieję, że zawody dojdą do skutku, o co zapewne zadbają organizatorzy.

Kluczem do zbudowania gorzowskiej drużyny był mecz w Toruniu

Do miasta nad Wartą przyjedzie zespół, który jako jedyny w tym sezonie zwyciężył na gorzowskim owalu. Jarosław Hampel przeżywa drugą młodość i prezentuje się fenomenalni. Mikkel Michelsen jest jednym z liderów Motoru. Maksym Drabik jeździ w kratkę, jednak po tym zawodniku można spodziewać się wszystkiego. Pod numerem 5. będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Lublinianie mają w swoich szeregach dwóch najlepszych młodzieżowców: Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka. Menadżer Jacek Ziółkowski ma asa w rękawie w postaci Dominika Kubery. Wychowanek Unii Leszno ma za sobą świetny sezon.

Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego podejdą do tego spotkania bez kontuzjowanego Andersa Thomsena. Za Duńczyka będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Stal ma trzech solidnie punktujących zawodników: Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka i Martina Vaculika. Jeśli żużlowcy z miasta nad Wartą chcą wygrać niedzielne starcie, muszą dać z siebie wszystko i nie popełniać błędów. Są to jednak profesjonaliści i zapewne postarają się o to, aby uzyskać jak najkorzystniejszy wynik.

Fani czarnego sportu z miasta nad Wartą liczą również na punkty Patricka Hansena. Żużlowiec z kraju Hamleta jest bardzo zdeterminowany, ma świadomość tego, jak ważne będą jego zdobycze punktowe. Kto wie, może Hansen znowu zostanie cichym bohaterem meczu? Mateusz Bartkowiak i Oskar Paluch stanowią formację młodzieżową żółto-niebieskich. Punkty juniorów będą kluczowe w tym spotkaniu.

Kto zwycięży? Ile punktów zdobędą młodzieżowcy Motoru Lublin? Czy Patryk Hansen zostanie bohaterem spotkania? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielny wieczór. Początek spotkania 19:30.

Awizowane składy:
Motor Lublin:
1.Mikkel Michelsen
2.Maksym Drabik
3.Jarosław Hampel
4.Fraser Bowes
5.Zastępstwo zawodnika
6.Wiktor Lampart
7.Mateusz Cierniak

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9.Szymon Woźniak
10.Patrick Hansen
11.Martin Vaculik
12.Anders Thomsen (z/z)
13.Bartosz Zmarzlik
14.Oskar Paluch
15.Mateusz Bartkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×