Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Landshut Devils potwierdza odejście mistrza świata. Odrzucił ofertę klubu

Landshut Devils
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Landshut Devils potwierdza odejście mistrza świata. Odrzucił ofertę klubu

Landshut Devils w przyszłym sezonie będzie jeździć w 2. Lidze Żużlowej. Jak do tej pory udało im się skompletować praktycznie cały zespół, jednak czekali oni na decyzję jeszcze jednego zawodnika. Ostatecznie jednak mistrz świata z długiego toru nie zdecydował się na kolejny rok w Landshut.

W piątek „Diabły” poinformowały w mediach społecznościowych, że Martin Smoliński odrzucił ofertę kontraktu ze strony klubu, co równoznaczne jest z jego odejściem z drużyny. Poprzedni sezon nie był dla Niemca najlepszy, jednak wydawałoby się, że w 2. Lidze będzie on jedną z ważniejszych postaci w zespole z Landshut. Tak odejście mistrza świata z długiego toru skomentował kierownik drużyny. Bernhard Muggenthaler.

– Postawa Martina Smolińskiego w minionym sezonie ani dla niego, ani dla nas nie była zadowalająca. Dla nas jednak nie liczy się tylko jeden sezon, dlatego też zaproponowaliśmy mu przedłużenie kontraktu. Niestety Martin nie przyjął tej oferty, a my musimy to zaakceptować i uszanować. Wspominamy piękny i udany czas i życzymy Martinowi Smolińskiemu wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział dla klubowych mediów.

Brak porozumienia z byłym uczestnikiem cyklu Grand Prix nie oznacza jednak załamania rąk w Landshut. Jak dalej zdradził kierownik Muggenthaler wrócą oni do szukania kolejnego wzmocnienia ekipy z Bawarii, a nowe nazwisko powinno zostać oficjalnie ogłoszone w przeciągu następnych tygodni.

– Oczywiście musimy ponownie zbadać rynek transferowy. Zgłaszali się do nas różni zawodnicy chcący u nas jeździć, ale wtedy się tym nie zajmowaliśmy. Ta sytuacja się teraz zmieniła – zakończył.

Skład Landshut Devils na drugoligowe rozgrywki prezentuje się ciekawie. Dwójka Szwedów, Kim Nilsson, Antonio Lindbaeck powinna być liderami zespołu, a pomagać mieliby im ich rodak, Victor Palovaara, Erik Riss, jeden z zawodników do lat 24, a także juniorzy Erik Bachhuber i Mario Hausl. Jak „Diabły” poradzą sobie w 2. Lidze? Przekonamy się w przyszłym roku.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *