Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Kto z kim w Play Offach, czyli zapowiedź meczu For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław

Apator Toruń

Autor: Jagoda Burka

Kto z kim w Play Offach, czyli zapowiedź meczu For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław

Przed nami arcyważne spotkanie jeśli chodzi o losy początkowych starć w fazie Play Off. For Nature Solutions Apator Toruń już w niedzielę podejmie na Motoarenie Betard Spartę Wrocław. Mecz poprowadzi sędzia Piotr Lis.

No właśnie, dlaczego to spotkanie ma być tak ważne dla ustawienia par w ćwierćfinałach? Bowiem żadna z powyższych drużyn nie chce trafić na walec, którym od kilku rund jest Włókniarz Częstochowa. Zdecydowanie lepszym rywalem jest teraz dość mocno osłabiona Stal Gorzów. Apator Toruń musi zremisować to spotkanie, by spotkać się z drużyną z lubuskiego. Betard Sparta natomiast musi wygrać co najmniej 46 punktami, by nie spotkać się z Lwami.

W drużynie Apatora Toruń mamy niesamowicie szybkiego drużynowego wicemistrza Świata – Roberta Lamberta oraz pokazującego bardzo dobrą dyspozycję Patryka Dudka. Do wygranej potrzeba także punktów Pawła Przedpełskiego oraz Jacka Holdera. Wyżej wymieniona dwójka będzie kluczowa dla sukcesu toruńskiej drużyny i na trafienie w ćwierćfinałach na Stal Gorzów. Dużą rolę odegrają także juniorzy, których zadaniem będzie pokonywanie juniorów z Wrocławia.

289477560 5429610360410289 7104872245071988699 n

Będzie to pojedynek drużynowych wicemistrzów Świata, bowiem teraz po przeciwnej barykadzie stanie Dan Bewley, który dysponuje niesamowitą szybkością po powrocie z kontuzji. Ciekawi jesteśmy dyspozycji Taia Woffindena, który jak przypomnijmy nie wystartował w finale Speedway of Nations przez upadek na rowerze. Ważnym ogniwem będzie także Gleb Chugunov oraz formacja juniorska Betard Sparty Wrocław.

To spotkanie zadecyduje, jakie pary zobaczymy w pierwszej fazie Play Offów. Będzie to niesamowicie emocjonująca walka i z pewnością żadna z drużyn nie zamierza odpuścić walki o jak najlepszą pozycję. Transmisja już od godziny 16:00 w Canal+Sport5

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław

For Nature Solutions Apator Toruń

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *