Żużel - Best Speedway Tv

Landshut Devils nie wystartuje w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej! Klub musi spełnić wymagania nowych władz rozgrywek | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Landshut Devils nie wystartuje w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej! Klub musi spełnić wymagania nowych władz rozgrywek

Landshut Devils

Landshut Devils nie wystartuje w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej! Klub musi spełnić wymagania nowych władz rozgrywek

W ostatnim tygodniu pojawiły się doniesienia, że do przyszłorocznych rozgrywek 1. Ligi Żużlowej może nie zostać dopuszczona drużyna Arged Malesy Ostrowa. Wszystko przez nie zapłacenie kary nałożonej na nich przez GKSŻ. Jak się okazuje, kłopoty może mieć również inny zespół ekstraligowego zaplecza, jednak wynikają one z innych przyczyn.

Drużyna Landshut Devils zakończyła już swój sezon i może rozpocząć już przygotowania do przyszłorocznych rozgrywek, jednak mogą oni w nich nawet nie wystąpić. W związku z przejęciem 1. Ligi przez spółkę PGE Ekstraligi, powstanie druga w pełni zawodowa liga w Polsce, a kluby uczestniczące w kampanii będą musiały spełnić warunki postawione przez nowego zarządcę.

Jednym z nich jest między innymi posiadanie spółki akcyjnej lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Ekipa z Landshut, aby móc jechać w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej, będzie musiała założyć spółkę na terenie Polski, co nie będzie łatwe dla niemieckiego podmiotu. Devils mogą jednak korzystać ze swojego stadionu, jeśli tylko spełnią warunki narzucone przez spółkę PGE Ekstraligi.

Na domiar złego dla klubu zza naszej zachodniej granicy ich szeregi opuszczą kluczowi zawodnicy. Dimitri Berge, który ogłosił już swoje odejście, i Norick Blodorn, będący już w zasadzie pewnym transferu do ROW-u Rybnik. Odejść może również Kai Huckenbeck, zainteresowane nim są Polonia Bydgoszcz i Stal Rzeszów. Co będzie z przyszłością Landshut Devils? Przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×