Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Landshut Devils ma nowych juniorów

Landshut
Fot. wojta-foto.cz

Autor: Sebastian Krauz

Landshut Devils ma nowych juniorów

Władze Landshut Devils poinformowały, że klub podpisał dwa kolejne kontrakty na sezon 2023. Jak się okazuje, mowa o dwóch juniorach, którzy mają uzupełnić szeroką kadrę „Diabłów”.

Wzmocnienie formacji U-21 w ekipie Bawarii ma zabezpieczyć ekipę Drużynowego Mistrza Niemiec przed sytuacją w której któryś z podstawowych juniorów „Diabłów” złapie kontuzję lub obniżkę formy. Jest to o tyle istotne, że duet Erik Bachhuber – Norick Blödorn (pierwszy z nich jest Mistrzem Niemiec Juniorów a drugi Indywidualnym Mistrzem Niemiec) to bez wątpienie jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, duet w eWinner 1 Lidze.

W związku z tym, władze klubu postanowiły podpisać kontrakt na sezon 2023 z dwoma kolejnymi juniorami, którzy nie tylko mają stanowić uzupełnienie składu, ale kierownik zespołu Klaus Zwerschina wierzy, że pokażą oni pełnię swoich możliwości i nie wyklucza, że zobaczymy ich na torze w sezonie 2023. Wspomniana dwójka to Maximilian Troidl i Julian Bielmeier.

– Oczywiście Norick i Eryk zanotowali bardzo dobry miniony sezon, ale ważne jest, aby mieć jak najszerszą kadrę i być przygotowanym na każdą ewentualność – powiedział menedżer Landshut Devils, Slawomir Kryjom.

Wiktor Trofimow jednak nie dla Wybrzeża Gdańśk!

Cieszymy się, że udało się dogadać z Julianem i Diabłami. Byliśmy już w kontakcie w 2021. Julian poczynił duże postępy na żużlu i zobaczymy, czy możemy pomóc mu dalej doskonalić się w profesjonalnym środowisku. Podobnie zachowuje się z Maksem, który był już częścią naszej drugoligowej drużyny w 2021 roku, ale niestety z powodu zbliżającej się matury nie wystąpił w żadnym meczu. Jego talent jest niekwestionowany, a teraz nadszedł czas, aby znów zawalczył o zajęcie miejsca w zespole – powiedział kierownik zespołu Klaus Zwerschina.

Wcześniej nowe umowy z ekipą z Bawarii podpisali juniorzy Erik Bachhuber, Norick Blödorn oraz Mario Niedermeier (w przyszłym roku będzie startował jako senior), a także seniorzy Kai Huckenbeck, Dimitri Berge, Lukas Baumann, Marius Hillebrand, Sandro Wassermann, Kim Nilsson, Martin Smolinski oraz Erik Riss.

Fot. wojta-foto.cz

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Landshut Devils ma nowych juniorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *