Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Łaguta i Sajfutdinow zdali egzamin! Pojadą z polskimi licencjami

Żużel Łaguta
Fot. Michał Szmyd

Autor: Dawid Ociepa

Łaguta i Sajfutdinow zdali egzamin! Pojadą z polskimi licencjami

Formalności stało się zadość. Jedyną przeszkodą do tego, aby Indywidualny Mistrz Świata z roku 2021 Artiom Łaguta i dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy Emil Sajfutdinow był egzamin teoretyczny na polską licencję „Ż”. Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, że:

– Dziś w Warszawie odbył się egzamin na licencję Ż. W gronie tych, którzy zdawali byli Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow. Obaj Rosjanie mają polskie obywatelstwo i zgodę na start w rozgrywkach ligowych.  Tak Łaguta, jak i Sajfutdinow zdawali wyłącznie egzamin teoretyczny. Praktyczny w ich przypadku nie ma sensu, bo przecież obaj są mistrzami świata. GKSŻ informuje, że obaj żużlowcy zdali egzamin i nie ma już żadnych przeszkód, by mogli wystąpić w lidze.

Wielki talent ostatecznie zdyskwalifikowany!

Jeśli jeszcze jakikolwiek żużlowy kibic miał wątpliwości, czy wymienieni Rosjanie wystartują w polskiej lidze, dzisiaj otrzymał dosadną odpowiedź. Temat ich startów w polskiej lidze wzbudzał wiele burzliwych dyskusji. Na gruncie prawnym jednak polskie obywatelstwo tych zawodników nie pozwalało na to, aby dłużej nie pozwalano im jeździć.

Nastał więc kres wszelkim dywagacjom. Artiom Łaguta wystartuje w barwach Betardu Sparty Wrocław, a Emil Sajfutdinow przywdzieje kewlar For Nature Solutions Apatora Toruń.

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *