Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Kubera o powrocie do Leszna: „Jeśli nie będzie rozmowy, nie będzie mowy o powrocie”

Dominik Kubera
Fot. Motor Lublin

Autor: Jakub Bielak

Kubera o powrocie do Leszna: „Jeśli nie będzie rozmowy, nie będzie mowy o powrocie”

Kilka dni temu mieliśmy okazję porozmawiać z Dominikiem Kuberą w naszym Magazynie BestSpeedwayTV. Wychowanek leszczyńskiej Unii został zapytany o potencjalny powrót do rodzinnego miasta w przyszłości. 23-latek przyznał, że żadnych rozmów w tej sprawie nie prowadził. 

– Zapytania z innych klubów płynęły, ale z Leszna tak de facto, to na razie nie – tak Dominik Kubera krótko odpowiedział na pytanie, czy Unia Leszno poczyniła jakiekolwiek kroki w kierunku sprowadzenia swojego wychowanka.

23-latek nie zaprzecza, że w przyszłości chciałby powrócić w rodzinne strony. Podkreśla jednak, że same chęci nie wystarczą, a żeby do takiego transferu doszło, obie strony muszą ze sobą porozmawiać. Wszystko wskazuje na to, że na razie takie rozmowy w ogóle się nie odbyły. 

Trzeba po prostu usiąść i porozmawiać i od tego trzeba zacząć. Co będzie w przyszłości, to zobaczymy […] Chęci mogą być, ale jeśli nie będzie rozmowy, nie będzie mowy o powrocie – powiedział Dominik Kubera.

Paweł Przedpełski znowu zawodnikiem Piraterny

Kubera opowiedział również o doświadczeniach z odwiedzin Stadionu im. Alfreda Smoczyka jako gość w barwach Motoru Lublin. Okazuje się, że choć część kibiców nadal wita 23-latka ciepło, to jego najbliżsi spotkali się ze skandalicznym zachowaniem na leszczyńskich trybunach. Wychowanek Unii mówi, że podchodzi do wyjazdów do Leszna, jak do każdego innego ligowego spotkania.

– Różnie to bywa. Spotykam się z miłymi komentarzami, ale zdarzają się sytuacje, chociażby takie, że moja rodzina idzie na żużel i kibicuje mi, to jest oblewana różnymi napojami na stadionie czy też wyzywana, musi się przesiadać. Więc takich sytuacji niemiłych też jest mnóstwo, ale te miłe też się zdarzają. Ja się nastawiam jak do każdego innego meczu, jaki jedziemy w Ekstralidze zakończył Kubera.

Fot. Motor Lublin

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *