Kto zostanie najlepszym juniorem Europy?

Już dziś o godzinie 17:00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozpoczną się zmagania o tytuł najlepszego zawodnika do 21 roku życia na Starym Kontynencie.


Historia tych rozgrywek sięga 1998 roku. Pierwszy złoty medal IMEJ zdobył Rafał Okoniewski wygrywając z Alesem Drymlem czy Hansem Andersenem. Ubiegłoroczne zawody rozgrywane w ukraińskim Równem również padły łupem polaka, Wiktora Lamparta.

Dla większości zawodników będą to ostatnie zmagania w tym roku, więc jest to doskonała szansa, aby przed następnym sezonem, w którym polskie kluby będą musiały znaleźć miejsce dla młodych żużlowców pokazać się z jak najlepszej strony i wywalczyć miejsca w podstawowych składach.

Pierwotnie zawody te miały odbyć się w węgierskim Nagyhalasz jednak z powodu panującej na świecie epidemii przeniesiono je do Polski. Początkowo wybór padł na Rawicz, lecz finalnie odbędą się one w Gdańsku.

Polskę reprezentować będą Mateusz Cierniak, który na tym stadionie czuje się bardzo dobrze, co potwierdził w meczu Północ vs Południe oraz w meczu ligowym, a także Jakub Miśkowiak, który w finale IMŚJ zajął 7 miejsce. Drugim rezerwowym będzie Mateusz Świdnicki. Z pewnością największymi rywalami polaków w walce o medale będą duńczycy. Marcus Birkemose w ostatnim czasie prezentuje bardzo wysoką formę, natomiast Mads Hansen to brązowy medalista sprzed roku. O sporym pechu może mówić Jan Kvech, który podczas meczu półfinałowego z Betard Spartą Wrocław złamał obojczyk i nie wystąpi w dzisiejszych zawodach.

Oto pełna lista startowa tegorocznych IMEJ:

1. Jan Kvech (Czechy)
2. Mads Hansen (Dania)
3. Tom Brennan (Wielka Brytania)
4. Petr Chlupac (Czechy)
5. Mateusz Cierniak (Polska)
6. Marcus Birkemose (Dania)
7. Norick Bloedorn (Niemcy)
8. Jakub Miśkowiak (Polska)
9. Lukas Fienhage (Niemcy)
10. Steven Goret (Francja)
11. Andrij Rozaliuk (Ukraina)
12. Alexander Woentin (Szwecja)
13. Timi Salonen (Finlandia)
14. Marko Lewiszyn (Ukraina)
15. Jonatan Grahn (Szwecja)
16. Daniel Klima (Czechy)
R1. David Pacalaj (Słowacja)
R2. Mateusz Świdnicki (Polska)

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.