Krzysztof Cegielski wskazuje potencjalne transfery zawodników z eWinner 1 ligi. Które mogą namieszać w PGE Ekstralidze.

Kilku zawodników, którzy startowali w tym sezonie na torach eWinner 1. Ligi, niebawem powinno podpisać kontrakty z klubami PGE Ekstraligi czyli tacy zawodnicy jak David Bellego i Wadim Tarasienko, którzy w sezonie 2021 reprezentowali barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Do elity mają także trafić Frederik Jakobsen z Aforti Startu Gniezno i Patrick Hansen z Arged Malesy Ostrów.

Krzysztof Cegielski w rozmowie na portalu polskiżużel.pl nie ma wątpliwości, że wszyscy ci zawodnicy podjęli dobre decyzje. – W przypadku tych żużlowców to najwyższy czas na PGE Ekstraligę. Mówimy o dużych talentach. Niektórzy jeździli w pierwszej lidze już długo i naprawdę sobie radzili. Powinni zrobić krok w przód. Takich decyzji nie można odkładać, bo można utknąć na dobre na tym samym poziomie – mówi nam ekspert Canal+.


Kto z grona wymienionych zawodników ma jego zdaniem największe szanse, żeby zaistnieć w PGE Ekstralidze i zostać w niej na dłużej? – Moim zdaniem Wadim Tarasienko. Uważam, że on może sobie poradzić. Jest już doświadczony i dysponuje wysokiej klasy sprzętem. Pod tym względem nie odstaje do czołówki, która ściga się na co dzień w Grand Prix. Jeśli ktoś w niego jeszcze mocniej zainwestuje, to z tej mąki może być chleb. To może być bardzo dobry transfer – przekonuje Cegielski.

Jestem też bardzo ciekaw, jak poradzi sobie Frederik Jakobsen. To dla mnie jednocześnie największy znak zapytania. Ma ogromne możliwości, ale ostatnio czegoś mu brakowało. Być może to był sprzęt i teraz się to zmieni – podsumowuje Cegielski.

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *