Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Buczkowski: „To jest tylko sport”

Krzysztof Buczkowski
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Grzęda

Krzysztof Buczkowski: „To jest tylko sport”

Krzysztof Buczkowski w minioną sobotę był liderem Falubazu Zielona Góra w Spotkaniu z ROW-em Rybnik. W czterech startach zdobył 10 punktów i bonus, a więc był bliski perfekcji. W Falubaz TV podsumował ten mecz.

Fantastyczny Pludra! Stal Gorzów o krok od ważnego punktu bonusowego! Ekstraliga U24 [RELACJA]

Prócz Buczkowskiego bardzo udane spotkania zaliczyła pozostała szóstka zawodników Falubazu. Zdobyli oni łącznie aż 65 punktów, notując tym samym najlepsze spotkanie w sezonie. Buczkowski w dość dyplomatyczny sposób wypowiedział się na temat tego wyniku.

Sport, mogliśmy tak samo się męczyć, ale dzisiaj jechaliśmy bardzo dobre zawody. Tak jak mówiłem, każdy zdobywa punkty, juniorzy dorzucili cenne punkty, więc gratulacje dla nas.

W jednej z pomeczowych rozmów Piotr Protasiewicz wspominał, że tor na to spotkanie został przygotowany w inny sposób, niż na inne mecze. Jak to odbiera wychowanek GKM-u?

A myślę, że to warto zostać w kularach i po prostu cały czas pracujemy. Piotr spędza mnóstwo godzin nad torem, żeby przygotować go jak najlepiej, spróbowaliśmy czegoś innego i ewidentnie nam to pasuje

Falubaz w rundzie zasadniczej wygrał wszystkie spotkania, co nie zdarza się zbyt często. W tym osiągnięciu swój bardzo duży udział miał Buczkowski, będąc drugim najlepszym zawodnikiem Falubazu, zaraz po Przemysławie Pawlickim. Podobna sytuacja miała miejsce w 2020 roku, gdzie zespół Wilków Krosno wygrał wszystkie spotkania, co dało awans do 1. Ligi. Czy taka sytuacja miała miejsce w karierze Buczkowskiego?

Pamiętam, że wygraliśmy wszystkie mecze w drugiej lidze z GTŻ-tem Grudziądz w 2003 roku

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×