Przejdź do treści
Artykuły

Krzysztof Buczkowski o wyborze klubu: „Pojawiły się oferty z pierwszej ligi”

Krzysztof Buczkowski o wyborze klubu: „Pojawiły się oferty z pierwszej ligi”

Autor: Redakcja

Krzysztof Buczkowski o wyborze klubu: „Pojawiły się oferty z pierwszej ligi”

W czwartkowy wieczór odbył się BestSpeedway Magazyn Extra „1on1”, gdzie gościem był nowy zawodnik Motoru Lublin – Krzysztof Buczkowski! „Buczek” mówił m.in. o wyciągniętych wnioskach z minionego sezonu. Nowy nabytek „Koziołków” powiedział, z którym z zawodników Motoru zna się najbardziej oraz wyjaśnił, dlaczego wybrał numer 277. Krzysztof Buczkowski został zapytany o oferty z innych klubów i o kulisy rozmów z Jakubem Kępą. Udzielił ciekawych odpowiedzi!

Uczestnik czatu: Skąd decyzja na zmianę barw klubowych akurat na Lublin? Czy brak innych ofert, czy ta Lubelska była najkonkretniejsza?

Krzysztof Buczkowski: Oferty były. Pojawiły się na pewno jak została oficjalnie potwierdzona informacja przez klub, że opuszczam szeregi GKM-u Grudziądz. Wtedy się te oferty pojawiły z pierwszej ligi, ale nie było to dla mnie stroną priorytetową i chciałem właśnie zaryzykować, poczekać, co się wydarzy. No i się doczekałem tak można powiedzieć. Prezes Jakub Kępa zadzwonił do mnie i po prostu ta rozmowa trwała o współpracy może z 10 minut. Ogólnie spotkanie trwało dosyć długo, ale rozmawialiśmy w sumie nie tylko o żużlu. Tak na prawdę o warunkach porozmawialiśmy 10 minut. Ja jakby poczułem, że obaj chcemy tego samego. Będę robił wszystko żeby zagrzać miejsce w Motorze na dłużej.

Julia Pożarlik (Best Speedway TV): Czy pojawiły się oprócz Motoru i GKM-u inne rozmowy? Bo coś tam było niby w pierwszej lidze. Czy możesz ujawnić, co to były za kluby już w tej chwili?

Krzysztof Buczkowski: Zadzwonił do mnie na pewno Pan Jurek Kanclerz z Polonii Bydgoszcz. Spytał się o moje plany i jakie mam nastawienie. W sumie powiedziałem mu, że celuję w ekstraligę i on jakby to uszanował i powiedział, że jeśli bym jeszcze zmienił zdanie na pierwszą ligę to żebym pamiętał o nim. Żeby może nasze drogi znowu się zeszły. Ale no wybrałem Motor Lublin i jestem z tego bardzo zadowolony.

„Buczek” pomimo ofert z eWinner 1 LŻ (a zwłaszcza z Polonii Bydgoszcz) postanowił pozostać w PGE Ekstralidze. Jest także kolejnym zawodnikiem, który mówi o szybkich, lecz konkretnych i skutecznych rozmowach z władzami Motoru Lublin.

Link do magazynu: https://youtu.be/zs7oHMTKXa0

fot. Sonia Kaps

baner mały psd
Krzysztof Buczkowski o wyborze klubu: „Pojawiły się oferty z pierwszej ligi” 2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *