Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Krzysztof Buczkowski: „Jesteśmy mocni, mając wyrównaną drużynę”

Krzysztof Buczkowski

Autor: Dawid Procajło

Krzysztof Buczkowski: „Jesteśmy mocni, mając wyrównaną drużynę”

W ostatni weekend na torach 1. Ligi Żużlowej były nadrabiane zaległości. W spotkaniu pomiędzy Enea Falubaz Zielona Góra a ebebe PSŻ Poznań trudno było wróżyć o jakąś wielką niespodziankę. Gospodarze pewnie rozprawili się z tegorocznym beniaminkiem 53:37 a bezsprzecznym bohaterem tego meczu był Krzysztof Buczkowski, zdobywca kompletu piętnastu punktów.
galeria 1 6


Krzysztof Buczkowski jak przystało na lidera „Mysz” stanął na wysokości zadania prowadząc swój zespół po kolejne zwycięstwo. Jak mówi bohater spotkania z poznańskimi „Skorpionami” zarówno on jak i cała drużyna z Zielonej Góry podeszli tak samo bojowo do tego pojedynku jak do każdego rywala. – Byliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie ponieważ kilku zawodników z Poznania jeździło tutaj w przeszłości, więc wiedzieliśmy, że może to być wyrównany mecz, stało się inaczej i wygraliśmy 53:37, osiągnęliśmy dobry wynik i jedziemy dalej. Do każdego spotkania staramy się przygotowywać jak najlepiej i ustrzegać się błędów, jak na razie idzie nam bardzo dobrze. – stwierdził doświadczony żużlowiec.

U24 Ekstraliga. Sensacja w Częstochowie, pewne wygrane pozostałych gospodarzy


Żużlowiec Enea Falubazu Zielona Góra Krzysztof Buczkowski ocenia swoją drużynę jako zgrany silny monolit, który napędza do uzyskiwania kolejnych dobrych wyników. Doświadczony zawodnik dodaje również, że zespół z grodu Bachusa będzie w stanie pokazać jeszcze większą siłę. – Jesteśmy mocni mając wyrównaną drużyną tylko mówię, że jak do składu dojdzie jeszcze Luke Becker to będzie jeszcze lepiej. Oczywiście jesteśmy cały czas czujni i staramy się też trenować przy tym natłoku wszystkich imprez. – ocenia zawodnik zielonogórskiego klubu.

galeria 2 5


Krzysztof Buczkowski jest zadowolony z przygotowań do tegorocznego sezonu czego efektem są dobre wyniki indywidualne oraz drużynowe. Duża w tym oczywiście zasługa zaplecza sprzętowego, które jak dotąd nie zawiodło zawodnika Enei Falubazu Zielona Góra. – Wszystko się odnajduje i zazębia, cały czas pracujemy i mam nadzieje, że ten ciężki okres, który mieliśmy w przeszłości już jest za nami i teraz będzie tylko lepiej. Jak sam zawodnik twierdzi lepsze jest wrogiem dobrego i nie należy za dużo zmieniać w sprzęcie gdy są tego wymierne efekty. – Spróbowałem inne silniki przed meczem z Bydgoszczą one przypasowały i pojechaliśmy na tym samym. Chociaż przełożenia inne i jakby to zdaje egzamin, więc staram się nie szukać czegoś nowego jak jest coś dobre. – podsumowuje zawodnik zielonogórskich „Mysz”.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *