Aktualności/PGE EKSTRALIGA

U24 Ekstraliga. Sensacja w Częstochowie, pewne wygrane pozostałych gospodarzy

żużel

Autor: Jakub Bielak

Za nami pełna kolejka spotkań U24 Ekstraligi. Udało się odjechać wszystkie mecze, a jedynie jeden z nich musiał zostać przerwany z powodu opadów deszczu. Dzisiejsze zmagania wygrali gospodarze, a największą niespodziankę swoim kibicom sprawili częstochowianie, którzy pokonali faworyzowaną Arged Malesę Ostrów.

Jason Doyle po wysokiej porażce w Lublinie: Wiemy, że musimy wygrać z Gorzowem

Do całkowicie niespodziewanego rezultatu doszło w Częstochowie. Pod Jasną Górą mecz został przerwany po dziesięciu wyścigach z powodu opadów deszczu. Do tego momentu wygrywała drużyna Tauron U24 Włókniarza Częstochowa. Mecz zakończył się wynikiem 32:28. Tym samym broniąca tytułu Arged Malesa Ostrów przegrała z najgorszą drużyną ubiegłego sezonu.

7. Jakub Poczta – 1 (1,0)

W kolejnym meczu U24 Ekstraligi gospodarze z Lublina dość pewnie rozprawili się z przyjezdnymi z Grudziądza. Liderem Motoru byli Antti Vuolas (13+1) oraz Bartosz Bańbor (14+1). Honoru GKM-u bronili przede wszystkim Kacper Pludra (15) oraz Kacper Łobodziński (12+1). Bardzo słabe zawody odjechali trzej obcokrajowcy grudziądzkiej ekipy. Baek, Ernst i Aagaard zdobyli łącznie sześć „oczek”.

6. Wiktor Rafalski 7+2 (1*,2,1,1,2*,0)
7. Kacper Łobodziński 12+1 (2,2*,3,3,0,2)

W Krośnie młode Wilki pewnie pokonały KS Toruń. Liderami gospodarzy byli Marko Lewiszyn (12) oraz Denis Zieliński (10+1). Po stronie gości najlepiej spisali się Emil Poertner (10) i Nicolai Heiselberg (13). Fatalne zawody zaliczyli ekstraligowi młodzieżowcy – Krzysztof Lewandowski oraz Mateusz Affelt. Orlen Cellfast Wilki Krosno dzięki dzisiejszej wygranej utrzymały pozycję lidera U24 Ekstraligi.

Orlen Cellfast Wilki Krosno – 53 pkt

9. Bastian Borke 6+1 (2*,0,2,2)
10. Szymon Bańdur 9+1 (2*,3,-,1,3)
11. Denis Zieliński 10+1 (3,1*,3,2,1)
12. Krzysztof Sadurski 6+2 (2*,2,2*,0,-)