Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Buczkowski dobrze rozpoczął sezon Kryterium Asów: „Jestem zadowolony. Wiadomo, że jechałem z nutką niepewności.”

Krzysztof Buczkowski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Płóciniak

Krzysztof Buczkowski dobrze rozpoczął sezon w Kryterium Asów „Jestem zadowolony. Wiadomo, że jechałem z nutką niepewności.”

W listopadzie do drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz dołączył Krzysztof Buczkowski, dla którego zabrakło miejsca w drużynie z Zielonej Góry po awansie do PGE Ekstraligi. Wychowanek GKM-u Grudziądz ma być liderem zespołu jednego z faworytów w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi.

Podczas niedzielnego turnieju Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych na swoim nowym domowym torze bardzo dobrze spisał się Krzysztof Buczkowski. Nowy żużlowiec Abramczyk Polonii zdobył dziewięć oczek, zajmując szóstą lokatę w tych zawodach. Podczas biegów z udziałem Buczkowskiego działo się najwięcej, szczególnie gdy toczył bardzo zaciętą rywalizację ze zwycięzcą całych zawodów, czyli Bartoszem Zmarzlikiem lub gdy szalał pod bandą na pierwszym łuku, prawie wpadając w Jarosława Hampela.

 – Jestem zadowolony. Wiadomo, że jechałem z nutką niepewności. Opieraliśmy się tylko na tym, co wypracowaliśmy na treningach. Stawka była wyśmienita. Można było się pościgać i wygimnastykować. W ostatnim wyścigu było trochę mało zdecydowania i myślałem, że Andzejs Lebedevs pojedzie inaczej, wyniesie na płot i nie będę miał miejsca, przez co korygowałem swoją linię jazdy. – powiedział Buczkowski dla ekstraliga.pl.

W zeszłym roku Buczkowski wraz z Falubazem Zielona Góra przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie spotkania. Dla wychowanka GKM-u po awansie zabrakło miejsca i zdecydował się powrócić do Bydgoszczy. Razem z Abramczyk Polonią Bydgoszcz na pewno chciałby wywalczyć awans do PGE Ekstraligi tak jak to zrobił z Falubazem. Czołowy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi z ubiegłego sezonu ma być głównym motorem napędowym zespołu z Bydgoszczy w tegorocznych rozgrywkach.

Plany są ambitne, na pewno jest to nasz cel. Wiadomo jednak, że są inne bardzo silne ekipy i myślę, że będzie to ciekawa walka. Trudno będzie powtórzyć wynik drużynowy z Falubazu, ale wszystko przed nami. Musimy dużo trenować, by przed inauguracją być jak najlepiej przygotowani. – przyznaje.

Niedziela 14 kwietnia tego dnia zainauguruje sezon Metalkas 2. Ekstraligi Abramczyk Polonia Bydgoszcz domowym spotkaniem z innym z faworytów do awansu do najlepszej ligi świata. Arged Malesa Ostrów ta drużyna będzie rywalem drużyny Krzysztofa Buczkowskiego w pierwszej kolejce, ale za nim do tego spotkania dojdzie oba zespoły, odjadą kilka meczów sparingowych. Na nieszczęście Polonii przez pogodę już nie udało się rozegrać dwóch kontrolnych pojedynków z Fogo Unią Leszno.

Spotykają się dwie silne drużyny, które przede wszystkim pretendują do awansu do PGE Ekstraligi. Odchodziłbym od tego, że to będzie jakaś weryfikacja dla klubu z Ostrowa, czy dla nas, bo to będzie początek sezonu. Tak naprawdę pierwsza kolejka, więc wszystko może się zdarzyć. Ale na pewno my, jako Abramczyk Polonia, będziemy się starać, by być jak najlepiej przygotowani i żeby nic nas nie zaskoczyło. – twierdzi.

432945362 7542352522469385 4077495902311023633 n
Fot. Łukasz Wilk
432931122 10161656152906738 4429960167654261771 n
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *