Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Buczkowski: Ważne cele Enea Falubazu są naszym priorytetem

Krzysztof Buczkowski
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Krzysztof Buczkowski: Ważne cele Enea Falubazu są naszym priorytetem

Enea Falubaz Zielona Góra osiągnął imponujące zwycięstwo nad drużyną Zdunek Wybrzeża w Gdańsku, pokonując rywali wynikiem 60:30. Tym samym zielonogórski klub zbliżył się wielkimi krokami do półfinałów fazy play-off 1. Ligi Żużlowej, potwierdzając swoją dominację w tej edycji rozgrywek.

Kolejarz Opole, napięcie przed play-off – Robert Chmiel dzieli się wrażeniami

Kluczowym zawodnikiem tego spotkania był Krzysztof Buczkowski, który w niedzielę zdobył dla Falubazu 11 oczek, uwzględniając bonus. Jego wybitna postawa na torze znacząco przyczyniła się do triumfu zespołu. Po zakończonym meczu Buczkowski podzielił się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat przebiegu rywalizacji. Oto, co miał do powiedzenia popularny „Buczek” po emocjonującym pojedynku.

Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Jedziemy o ważne cele dla Falubazu i dla nas zawodników więc jesteśmy skoncentrowani od pierwszej kolejki. Miejmy nadzieję, że tak będzie do ostatniej. Rozkręcałem się z biegu na bieg. Popełniłem troszkę błędów, które nie powodowały ubytków w punktach, więc całe szczęście drużyna wygrała wysoko i jesteśmy w komfortowej sytuacji przed rewanżem – powiedział Krzysztof Buczkowski.

Tor był dobrze przygotowany. Trochę inaczej niż było to w pierwszym spotkaniu na wiosnę, ale ewidentnie mam pasował. Jesteśmy w dobrej sytuacji. Na swoim torze jedziemy bardzo dobrze, więc myślę, że będziemy mogli poprawić ten wynik – podsumował popularny Buczek.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *