Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Kryterium Asów z pełną obsadą. Na liście jest Artiom Łaguta

Kryterium Asów
fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Kryterium Asów z pełną obsadą. Na liście jest Artiom Łaguta

Na przełomie stycznia i lutego poznawaliśmy niemal wszystkie nazwiska, które będą rywalizować 26 marca w Kryterium Asów na bydgoskim owalu. Dziś klub ogłosił ostatnich dwóch zawodników, którzy zamknęli listę startową. Kibice w Bydgoszczy będą mieli okazję obejrzeć powracającego do jazdy na żużlu Artioma Łagutę.

Chomski: Niech kibice modlą się o pogodę

Kryterium Asów to jeden z najbardziej znanych turniejów w polskim żużlu. Jest on rozgrywany corocznie od 1982 z dość długą przerwą między 2013 a 2020 rokiem. Zawody z reguły odbywają się właśnie na początku sezonu – na przełomie marca i kwietnia. Dwie ostatnie edycje w 2021 oraz 2022 roku wygrał Bartosz Zmarzlik.

Trzykrotny mistrz świata będzie bronił tytułu już 26 marca. Bartosz Zmarzlik znalazł się jednak na liście startowej razem z wieloma świetnymi zawodnikami. W Bydgoszczy pojadą między innymi Patryk Dudek, Dominik Kubera oraz Nicki Pedersen. Dziś do obsady Kryterium Asów dołączył mistrz świata z 2021 roku – Artiom Łaguta.

Dla Rosjanina start w Bydgoszczy będzie pierwszą okazją do jazdy w oficjalnych zawodach po powrocie na polskie tory. Wszyscy kibice w Polsce będą mogli przekonać się, w jakiej formie u progu sezonu znajduje się rosyjski mistrz. Czy już w pierwszej konfrontacji z Bartoszem Zmarzlikiem, nawiąże tak równą i interesującą rywalizację, jak przed dwoma laty, gdy pokonywał Polaka w cyklu GP?

Pełna lista startowa Kryterium Asów:

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00, 26 marca. Sprzedaż biletów trwa na stronie internetowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *