Żużel - Best Speedway Tv

Krótkie bezrobocie Piotra Żyto. Trafia do zagranicznego giganta | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Krótkie bezrobocie

Krótkie bezrobocie Piotra Żyto. Trafia do zagranicznego giganta

Krótkie bezrobocie Piotra Żyto. Trafia do zagranicznego giganta

Krótko trwało bezrobocie Piotra Żyto. Szkoleniowiec, który niedawno został zwolniony ze Stelmet Falubazu Zielona Góra trafił do szwedzkiego giganta- Rospiggarny Hallstavik.

Piotr Żyto został zwolniony z Falubazu na początku lipca z powodu niezadowalających wyników drużyny. Szybko znalazł jednak zatrudnienie i oficjalnie dołączył do Rospiggarny Hallstavik. Ekipa ze Szwocji to trzynastokrotny medalista drużynowych mistrzostw Szwecji (złoto – 1995, 1997, 2001, 2002, 2016; srebro – 1996, 1998 i 2000; brąz – 1999, 2014, 2017, 2018 i 2021). Nie będzie to pierwsza zagraniczna podróż polskiego szkoleniowca. W latach 2011-13 współpracował on z drużyną Hammarby Sztokholm.

– To niesamowite, że Piotr chce pomóc w Rospiggarnej. Od ponad 25 lat jest menadżerem drużyny i posiada kompetencje zarówno w zakresie przywództwa, jak i sportu żużlowego. Jest niesamowicie kompetentnym facetem, który będzie w stanie wprowadzać nowe pomysły, które będą dalej rozwijać nasz klub. Mamy ambicję dalszego rozwoju i stawania się lepszym zespołem w wielu dziedzinach, nie tylko młodzieżowej, w której Piotr będzie mógł wiele wnieść. Będzie on zaangażowany jako trener w drużynie młodzieżowej i będzie mógł służyć wskazówkami i radami, które pomogą w dalszym rozwoju – powiedział Per Nohr.

Piotr Żyto jako zawodnik był dwukrotny finalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski (Opole 1982 – brązowy medal, Gniezno 1983 – X m.), finalista młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych (Tarnów 1983 – srebrny medal) oraz czterokrotnym finalistą młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski (cykl turniejów 1980 – srebrny medal, Tarnów 1983 – złoty medal, Lublin 1984 – brązowy medal, Toruń 1985 – IV m.). Startował również w finałach “Srebrnego Kasku” oraz mistrzostw Polski par klubowych. Poprowadził (z Markiem Cieślakiem) również reprezentację Polski do złotego medalu MŚ i od wielu lat jest ważną częścią polskich systemów ligowych. Pracował między innymi dla takich klubów jak Zielona Góra, Opole, ROW Rybnik, Hammarby oraz w Vargarnie wraz z Peterem Janssonem.

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

×