Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Artykuły

Ciekawostka techniczna na Speedway Ekstraliga Camp

Ciekawostka techniczna

Autor: Wojciech Kamiński

Ciekawostka techniczna na Speedway Ekstraliga Camp

W ostatnich dniach w Toruniu odbywał się Speedway Ekstraliga Camp. Podczas tego wydarzenia młodzieżowcy z 18 krajów, startujący na motocyklach o pojemności 125, 250 i 500 centymetrów sześciennych mieli okazję trenować i rywalizować na toruńskiej Motoarenie. Bacznym okiem na ich poczynania spoglądały takie legendy jak Greg Hancock czy Tomasz Gollob.

Clipboard02
Ciekawostka techniczna na Speedway Ekstraliga Camp 2

U jednego z zawodników mogliśmy zaobserwować pewną nowinkę techniczną. Innowacja dotyczy systemu roll-off, który pomaga w oczyszczaniu gogli. W większości przypadków system polega na ręcznym ściąganiu “zrzutek” lub na pociągnięciu sznurka, który uruchamia mechanizm. W tym przypadku wspomniany system jest uruchamiany poprzez dmuchnięcie w rurkę. Rozwiązanie to ma pozwolić zawodnikowi na nieodrywanie rąk od kierownicy, co powinno przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa.

“– Na Speedway Ekstraliga Camp zajmuje się kontrolą techniczną. Sprawdzam bezpieczeństwo sprzętu, którego używają młodzi zawodnicy. Podczas kontroli pierwszy raz spotkałem się z takim systemem roll-off, który zamontowany jest na goglach zawodnika i uruchamiany jest przez rurkę, którą zawodnik trzyma w ustach i dmucha w nią, żeby ten roll-off się przesuwał” – powiedział na łamach portalu speedwayekstraliga.pl komisarz techniczny na Speedway Ekstraliga Camp, Rafał Wojciechowski.

źródło/fot: PGE Ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×