Przejdź do treści
Artykuły

Koziołki z mniejszymi pieniędzmi od miasta w sezonie 2021

Koziołki z mniejszymi pieniędzmi od miasta w sezonie 2021

Autor: Aleksandra Bronisz

Koziołki z mniejszymi pieniędzmi od miasta w sezonie 2021

Na sezon 2020 Motor Lublin otrzymał największe ze wszystkich żużlowych klubów w Polsce wsparcie finansowe od miasta. Były to aż 4mln, które stanowiły jedną trzecią całego budżetu lublinian. W projekcie budżetu na 2021r. jest ich o 1,5mln mniej.

Żużlowa drużyna Motoru Lublin jest bez dwóch zdań dużą promocją miasta. Na każde zawody przyjeżdżają kibice drużyn przyjezdnych, którzy przy okazji zwiedzają Lublin. Dobrą reklamę miasta robią też kibice czarnego sportu przez swój kulturalny doping i kosmiczne pomysły. Mam tutaj na myśli podniebny sektor, który funkcjonował w tym sezonie. O miłośnikach lubelskiego Motoru oglądających mecze z podnośników było głośno na całym świecie. Można więc śmiało stwierdzić, że żużel jest jedną z wizytówek Koziego Grodu.

Jednak mimo wszystko władze zdecydowały się na zmniejszenie dotacji na czarny sport w przyszłym roku do 2,5mln. Nie spodobało się to między innymi radnej Magdalenie Kamińskiej, która chce, żeby w budżecie zostały wyznaczone 4mln dla Motoru Lublin, jak w ubiegłym roku. Argumentuje to tym, że żadne zawody w Lublinie nie są tak dużą promocją dla miasta jak żużel. Dlatego na biurko Krzysztofa Żuka – prezydenta Lublina ma trafić wniosek o zwiększenie tej kwoty.

Lublin jest jednym z pierwszych miast, w którym mówią o zmniejszeniu dotacji i myślę, że nie ostatnim. Pandemia dała się we znaki również samorządom, co zapewne będzie skutkowało mniejszym wsparciem pieniężnym. Ciekawe tylko jak z tym poradzą sobie kluby, ponieważ zawsze pieniądze z miasta były istotnym wkładem w budżecie.

Fot. Sonia Kaps

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *