Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kontrowersyjny mecz Stali Gorzów z GKM Grudziądz Speedway Ekstraligi. Podtrzymany obustronny walkower

GKM Grudziądz
Fot. GKM Grudziądz

Autor: Redakcja

Kontrowersyjny mecz Stali Gorzów z GKM Grudziądz Speedway Ekstraligi. Podtrzymany obustronny walkower

W najnowszym komunikacie Speedway Ekstraligi ogłoszono decyzję w sprawie weryfikacji meczu pomiędzy drużynami EBUT.PL STAL Gorzów a ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Podjęto decyzję o podtrzymaniu wzajemnego walkowera, co oznacza poważne konsekwencje dla obu zespołów.

Na podstawie art. 714 ust. 2 i 3 Regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP), wzięto pod uwagę następujące fakty:

  1. W dniu zawodów, 28 maja 2024 roku, na podstawie oświadczenia kierowników obu drużyn o nieprzystąpieniu do meczu 5. rundy PGE Ekstraligi w Gorzowie, sędzia zawodów, zgodnie z art. 57 ust. 4 Regulaminu Sportu Żużlowego (RSŻ), orzekł obustronny walkower.
  2. Fakt nieprzystąpienia do meczu przez obie drużyny został potwierdzony przez kierowników tych drużyn podpisami w protokole zawodów.

W związku z powyższym, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. postanowiła weryfikować przedmiotowy mecz jako wzajemny walkower. Skutki tej decyzji są następujące:

  1. Obie drużyny otrzymują po 0 punktów meczowych oraz 40 ujemnych punktów biegowych.
  2. Żadna z drużyn nie otrzyma punktu bonusowego.

Decyzja ta ma poważne konsekwencje dla obu zespołów. Walkower oznacza, że zarówno EBUT.PL STAL Gorzów, jak i ZOOLESZCZ GKM Grudziądz nie zdobędą żadnych punktów w tabeli ligowej za ten mecz, co może wpłynąć na ich pozycje w końcowej klasyfikacji sezonu. Dodatkowo, ujemne punkty biegowe mogą mieć wpływ na bilans punktowy drużyn, co jest istotne w kontekście ewentualnych rozstrzygnięć na koniec sezonu.

Decyzja o podtrzymaniu wzajemnego walkowera jest bezprecedensowa i z pewnością wzbudzi wiele dyskusji w środowisku żużlowym. Kibice obu drużyn będą musieli zaakceptować tę decyzję i liczyć na lepsze wyniki swoich drużyn w kolejnych meczach.

Pozostaje pytanie, jakie będą dalsze działania obu klubów i jakie kroki podejmą, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W obecnym momencie najważniejsze jest jednak, aby drużyny skoncentrowały się na nadchodzących spotkaniach i starały się zdobywać jak najwięcej punktów w pozostałej części sezonu.

Gorzowska kompromitacja. Po co plandeki, skoro i tak mamy skandal?
Fot. GKM Grudziądz
gkmm
fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×