Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Konferencja prasowa w Pile!

Konferencja

Autor: Wojciech Kamiński

Konferencja prasowa w Pile!

W poniedziałek 15 listopada odbyła się konferencja w siedzibie pilskiego MOSIR-u. Obecni na niej byli: Prezes Klubu Robert Sikorski, Prezydent Piły Piotr Głogowski, Wiceminister Grzegorz Piechowiak, Dyrektor MOSiR Piła Dariusz Kubicki, członek zarządu Sławomir Mocarski i kierownik drużyny Andrzej Matkowski.

Na początku głos zabrał Prezydent, który podkreślił, że jeszcze miesiąc temu prognozy nie były zbyt optymistyczne, jednak determinacja wszystkich obecnych na konferencji pozwoliła na znalezienie rozwiązania, które pozwoli na start drużyny w sezonie 2022.

Następnie mikrofon przejął Grzegorz Piechowiak. Wiceminister podkreślił, że na jego zaproszenie do Piły zawitali Rafał Dobrucki, Stanisław Chomski i Jarosław Gała aby obejrzeli tor i przekazali swoje spostrzeżenia dotyczące stanu nawierzchni. W obecności działaczy zaproszeni goście wykonali rozmowy z GKSŻ, w których przekazali, że tor nadaje się do jazdy i dają zielone do startów na pilskim owalu w sezonie 2022. Po wykonanych ekspertyzach zarejestrowane zostało stowarzyszenie, a następnym krokiem było podpisanie kontraktów z zawodnikami.

Następnie Prezes Robert Sikorski podziękował Prezydentowi Miasta i Dyrektorowi MOSiR Piła, za wsparcie finansowe, które będzie niezbędne w przygotowaniu infrastruktury na stadionie do sezonu 2022. Podkreślił również, że po spotkaniach ze sponsorami udało się czterokrotnie zwiększyć budżet względem tego co było zakładane w styczniu.

Kolejnym krokiem było przedstawienie składu, jak podkreślił Pan Sikorski, stowarzyszenie startowało do okienka transferowego z 2-3 tygodniowym opóźnieniem. Kontrakty zostały podpisane z 9 seniorami. Reprezentować barwy pilskiej drużyny będą:

Zawodnicy zagraniczni:

  • Thomas H. Jonasson
  • Max DIlger
  • Lukas Fienhage
  • Broc Nicol
  • Jack Smith (kontrakt warszawski)

Zawodnicy krajowi:

  • Artur Mroczka
  • Marcin Jędrzejewski
  • Tomasz Orwat
  • Lars Skupień

Kolejnym aspektem poruszonym na konferencji były działania na obiekcie żużlowym w Pile. Włodarze przekazali, że po konsultacjach z Prezesem Dębskim ustalili, że na wiosnę dosypane będzie około 500-600 ton granitu i mączki. Zamontowane zostaną także nowe statyczne bandy i zakupiony będzie komplet dmuchanych band Tony Briggsa. Założenia mówią, że po udanym sezonie tor zostanie nieco wydłużony, zmieniona będzie geometria, wyremontowany będzie park maszyn, postawione zostanie oświetlenie i zamontowane będzie około 5 tysięcy siedzisk.

Prezes klubu przekazał, że Prezydent zapewnił wsparcie finansowe dla klubu jednak podkreślił, że pieniądze z miasta nie mają być trzonem finansowym tylko wsparciem dla sportu, który rozwija się na terenie Piły. Jednocześnie zaapelował do miejscowych przedsiębiorców o wsparcie powracającego do startów klubu i prosił kibiców o liczne przybywanie na stadion, co przełoży się na znaczne wpływy do klubowej kasy.

Na pytanie o oczekiwania na sezon 2022, włodarze powiedzieli, że liczą na jak najlepsze występy na własnym torze i będą chcieli sukcesywnie odbudowywać żużel w Pile.

fot. ŻKS Polonia Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×