Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Kompletni Polacy z awansem do finału SGP3!

Polacy SGP3

Autor: Bartosz Glapiak

Młodzi zawodnicy w klasie 250cc rozpoczęli rywalizację w cyklu Speedway Grand Prix 3. Zmagania o mistrzostwo świata zainaugurowały dwa półfinały w szwedzkiej Malilli.  Reprezentaci Polski awansowali w komplecie do finału. Łącznie w decydującej rywalizacji pojedzie czterech biało-czerwonych.

Stal czy Włókniarz? Marcin Musiał – “Stawiałbym 50 na 50”

Pierwszy półfinał na Hejla Arenie odbył się w środę przed południem. Do zawodów przystąpiło 14 zawodników z Europy, Amerykanin oraz Australijczyk. To właśnie ten ostatni, Beau Bailey okazał się najlepszy, a w całych zmaganiach zdobył 13 punktów. Tyle samo „oczek” uzbierał Brytyjczyk, Connor Rushen. Trzecie miejsce zajął Kacper Mania. Podopieczny leszczyńskiej Unii zapisał na swoim koncie 12 punktów.

Awans do finału SGP3 uzyskał również drugi z Polaków, Filip Bęczkowski. Ten uplasował się na szóstej pozycji z dorobkiem 10 punktów. Oprócz wymienionych przepustkę do piątkowego turnieju wywalczyli także Villads Pedersen z Danii, Sven Cerjak z Słowenii oraz dwóch reprezentantów miejscowych, Rasmus Karlsson i Leo Klasson.

Wieczorem w drugim półfinale spotkali się m.in. Maksymilian Pawełczak oraz broniący tytułu Mistrza Świata, Mikkel Andersen. Zanim jednak wystartował pierwszy bieg, nad stadionem przeszła ulewa, która opóźniła początek zawodów o blisko godzinę. Faworytom nie przeszkodziło to jednak w pewnym awansie. Zwyciężył Polak, który dodatkowi pobił rekord toru z czasem 59,7 sekund. Drugie miejsce przypadło Duńczykowi. W finale w Malilli powalczy także Damian Miller i tym samym będziemy mieli komplet Polaków z półfinałów w tym turnieju.

Swoją obecność w piątek będą chcieli również zaznaczyć Australijczycy, Mitchell McDiarmid i Alexander Adamson, Brytyjczyk William Cairns, Szwed Alfred Aberg oraz reprezentant Finlandii Otto Raak. Wielki finał cyklu SGP3 odbędzie się w piątek, 14 lipca o godzinie 16:00 w Malilli.