Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Janusz Kołodziej: „Obóz kadrowy zupełnie różnił się od naszego drużynowego”

Kołodziej

Autor: Bartosz Glapiak

Janusz Kołodziej: „Obóz kadrowy zupełnie różnił się od naszego drużynowego”

Dobiegło końca zgrupowanie przedsezonowe Fogo Unii Leszno. Byki spędziły prawie dwa tygodnie w Hiszpanii, gdzie przygotowywali się do sezonu. O swoich wrażeniach i treningach opowiedział lider Fogo Unii Leszno, Janusz Kołodziej.

Popularny „Koldi” był gościem w magazynie Best Speedway Tv. Zdradził w nim kulisy obozu leszczynian w słonecznej Hiszpanii. Kraj ten jest od kilku lat stałym przystankiem Fogo Unii Leszno w trakcie przygotowań do rozgrywek ligowych.

– Było fajnie, spędziliśmy ten czas grubo na treningach. Zazwyczaj zaczynały się te dni tak, że zaczynaliśmy rano biegać, później mieliśmy śniadania, a potem w zależności od dnia jechaliśmy na crossa albo jechaliśmy na rowery. Mieliśmy też dwa dni wolnego, pojeździliśmy też sobie skuterami i muszę powiedzieć, że to była niezła frajda – przyznał Janusz Kołodziej.

Została podjęta decyzja wobec statusu Wadima Tarasienki!

Wychowanek Unii Tarnów luty rozpoczął i zakończył na zgrupowaniach szkoleniowych. Na początku miesiąca wyleciał on z polską kadrą narodową na obóz na Malcie. Kilka dni temu z kolei powrócił z tego w Hiszpanii ze swoją drużyną.

– Wiadomo że obóz kadrowy zupełnie różnił się od naszego drużynowego, ponieważ tutaj mogliśmy już jeździć na motocyklach. Natomiast na kadrowym obozie mieliśmy zupełnie inny wysiłek, ale też bardzo intensywny. Także jeden i drugi były zupełnie inne, ale oba bardzo fajne – oznajmił lider Fogo Unii Leszno.

W Lesznie kolejnym krokiem do rozpoczęcia treningów będzie odpowiednie przygotowanie toru. Rozpoczął się marzec, zatem dla większość drużyn będzie to czas, kiedy po raz pierwszy wyjadą na domową nawierzchnię po przerwie zimowej. Wyjątkowo wcześnie w tym roku zaskoczył zespół z Torunia, który pierwsze jazdy na Motoarenie odbył już 24 lutego. Janusz Kołodziej przyznał, że był tym faktem nieco zaskoczony.

– Widziałem te zdjęcia i byłem w szoku, że torunianie już wyjechali na ten tor. Natomiast na nas też przyjdzie czas i pora. My akurat mogliśmy pojeździć na crossie. Teraz czekamy na pogodę, wiadomo że każdy już chce wyjechać, bo chce się potestować sprzęt i wjeżdżać się w sezon – powiedział gość naszego magazynu.

Inauguracja sezonu żużlowego na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędzie się w niedzielę, 26 marca. Odbędzie się tradycyjny turniej ku pamięci legendy leszczyńskiego i polskiego żużla. Dziś poznaliśmy listę startową 73. Memoriału Alfreda Smoczyka.

PRZEGAPIŁEŚ NASZ MAGAZYN? NIC STRACONEGO! ODWIEDŹ PROFLI BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube!

Fot. Bartosz Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *