Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kolejny mecz, kolejne kontrowersyjnie upadki na torze w Gdańsku

upadki

Autor: Paweł Płóciniak

W trakcie spotkania Wybrzeża Gdańsk z Enea Falubazem Zielona Góra, tak jak w meczu z Ostrowem, zobaczyliśmy dwa kontrowersyjne upadki na torze.

Gorąco w bydgoskim parku maszyn! Jan Kvech nie wytrzymał

Ostatnio podczas spotkania w Gdańsku zawodnik gospodarzy Seweryn Orgacki dwa razy upadł na tor przy stanie 5-1 dla gości. Junior wypożyczony z GKM Grudziądz otrzymał za te zdarzenia dwie żółte kartki, co skutkowało czerwoną kartką.

Tym razem drugi zawodnik młodzieżowy Miłosz Wysocki Wybrzeża Gdańsk w spotkaniu z Enea Falubazem Zielona Góra już w pierwszym biegu, kiedy to zastąpił Madsa Hansena po dotknięciu taśmy przez Duńczyka, przy prowadzeniu 5:1 gości wywrócił się i wyścig został przerwany. Podobna sytuacja miała miejsce w biegu jedenastym. Keynan Rew znowu przy 5:1 dla Falubazu podczas pierwszego okrążenia na drugim łuku nie opanował motocykla i zapoznał się z nawierzchnią, doprowadził do przerwania wyścigu.

Enea Falubaz Zielona Góra zwyciężył w Gdańsku 53-37, kompletny w tym spotkaniu był Przemysław Pawlicki. Liderem gospodarzy był Michael Jepsen Jensen, zdobywając 11 punktów w 6 startach.