Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

OK Bedmet Kolejarz Opole – Grupa Azoty Unia Tarnów 46:44 [RELACJA]

Kolejarz Opole
fot. Roman Biliński

Autor: Wojciech Kamiński

OK Bedmet Kolejarz Opole – Grupa Azoty Unia Tarnów 46:44 [RELACJA]

W niedzielne popołudnie byliśmy świadkami pojedynku na szczeblu 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Kolejarzem Opole i Unią Tarnów. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w biegach nominowanych, w których to goście prawie odrobili stratę 8 punktów, którą opolanie wypracowali w trakcie zawodów. W zespole gospodarzy najlepszy był Oskar Polis z 13 punktami, natomiast motorem napędowym gości był Rene Bach z 14 punktami.

Deklasacja na początek sezonu. Enea Polonia bez szans w Rzeszowie

Od początku spotkania wynik oscylował wokół remisu, pierwszy bieg na swoją korzyść rozegrała para gości Ivacic-Bach, która pokonała miejscowych zawodników 4:2. Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź gospodarzy, w biegu młodzieżowym Esben Hjerrild do spółki z Oskarem Stępniem jechali na podwójnym prowadzeniu, jednak nie zdołali go dowieźć do mety, na trzecim kółku William Drejer wyprzedził juniora gospodarzy i wyścig zakończył się wynikiem 4:2 dla miejscowej ekipy. Kolejne dwa biegi zakończyły się remisami 3:3 i po pierwszej serii startów na tablicy wyników 12:12.

W drugiej serii startów gospodarzom udało się osiągnąć dwupunktową przewagę i co warte odnotowania wszystkie biegi wygrali lokalni matadorzy. Po trzy oczka na swoich kontach zapisali Thoernblom, Polis i Chmiel. Po kolejnym równaniu toru, zawodnicy Kolejarze Opole postawili kolejne dwa kroczki w stronę wygranej w całym meczu. Co prawda 8 bieg padł łupem Rene Bacha, który za plecami przywiózł niepokonanych do tej pory Polisa i Hjerrild`a, natomiast 9 i 10 gonitwa to wygrane gospodarzy w stosunku 4:2.

Kolejne wyścigi przyniosły pierwsze roszady taktyczne. W szeregach opolan, słabego tego dnia Espena Sole zastąpił Duńczyk startujący z numerem 14, a w drużynie gości za Piotra Pióro w ramach rezerwy taktycznej pojechał Rene Bach. Zabieg taktyczny kierownictwa Unii Tarnów połowicznie przyniósł zamierzony efekt, Bach wygrał, jednak wyścig zakończył się remisem i strata 6 punktów pozostała niezmienna. W 13 biegu miejscowa drużyna odskoczyła o kolejne dwa oczka i przed biegami nominowanymi w programach zapisaliśmy wynik 43:35.

Mogłoby się wydawać, że biegi nominowane to już tylko formalność dla gospodarzy, jednak nic bardziej mylnego. Przedostatni wyścig tego dnia zaowocował zwycięstwem Kozy i dobrą jazdą Ivacicia, co przełożyło się na podwójną wygraną i możliwość zremisowania całego spotkania przez Grupa Azoty Unię Tarnów. Ostatni wyścig również padł łupem tarnowian, Rene Bach zdołał objechać prawie bezbłędnego tego dnia Oskara Polisa, a Matic Ivacic wyprzedził Mathiasa Thoernbloma, co przełożyło się na wygraną gości w stosunku 4:2 i końcowy wynik 46:44 dla OK Bedmet Kolejarza Opole.

Reklamy

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Matic Ivacic ( 3, 2, 2, 0, 2*, 1 )
2. Oskar Bober ( 1*, 1*, 0 )
3. Rene Bach ( 1, 2, 3, 3, 2, 3 )
4. Piotr Pióro ( 1, 1*, 0 )
5. Ernest Koza ( 2, 0, 2, 2, 0, 3 )
6. Mateusz Gzyl ( 0, 2, 0 )
7. William Drejer ( 2, 2, 1* )

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Robert Chmiel ( 0, 3, 3, 2, 0)
10. Filip Hjelmland ( u, 1, 1, 1 )
11. Mathias Thoernblom ( 2, 3, 3, 3, 0 )
12. Espen Sola ( 0, 0, 1 )
13. Oskar Polis ( 3, 3, 2, 3, 2 )
14. Esben Hjerrild ( 3, 3, 1*, 1*, 1)
15. Oskar Stępień ( 1, 0, 0 )

Punktacja za sportowefakty.pl / fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×