Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarski hit kolejki! Lider z Opola kontra faworyt z Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

Kolejarski

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis
bstv 1536x162 4 1024x108 1
Kolejarski hit kolejki! Lider z Opola kontra faworyt z Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ] 4

Kolejarski hit kolejki! Lider z Opola kontra faworyt z Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

[su_label]Autor: Dawid Procajło Data: 30-05-2021[/su_label]

W samo południe w niedzielę 30.05, na stadionie im. Mariana Spychały, wszystkich zagorzałych kibiców żużla czeka szlagierowe spotkanie pomiędzy OK Bedmet Kolejarz Opole a Optibet Lokomotiv Daugavpils. Mecz zapowiadający się na hit kolejki oraz całej pierwszej rundy rozgrywek 2 ligi żużlowej, nie powinien nikogo rozczarować ponieważ obie ekipy nie zaznały jeszcze smaku porażki w tegorocznych rozgrywkach.

Gospodarze spotkania jak przystało na stolicę polskiej piosenki, w dotychczasowych spotkaniach, śpiewająco pokonali drużyny SpecHouse PSŻ Poznań oraz Trans MF Landshut Devils. Tak rozpędzeni Kolejarze przystępują do kolejnego starcia mając zbilansowaną punktowo drużynę gdzie nie ma jednoznacznego lidera ale jest za to mocno wsparcie ze strony pozostałych zawodników. Goście z miasta nad rzeką Dźwiną do tej pory odjechali jedno zwycięskie spotkanie u siebie z drużyną bawarskich diabełków. W przypadku łotewskiej ekipy także można mówić o równowadze punktowej i sile młodych miejscowych zawodników.

Awizowane składy:

awizowane sklady 1Po tak owocnym początku sezonu, trudno jest wskazać jakiś jednoznacznie słaby punkt drużyny z Opola, która dodatkowo wsparta gośćmi z Eltrox Włókniarza Częstochowa w postaci Mateusza Świdnickiego oraz Bartłomieja Kowalskiego, jest na bardzo dobrej drodze by wyrównać osiągnięcie drużyny Wilków Krosno z ubiegłego sezonu kiedy to drużyna z Podkarpacia wygrała wszystkie spotkania! Słabszy pierwszy mecz Kamila Brzozowskiego, gorsze momenty w tym spotkaniu Oskara Polisa oraz sinusoidalna forma punktowa Andrieja Kudriaszowa, to doprawdy niewielkie straty przy znakomitej dyspozycji w obu spotkaniach odrodzonego Jacoba Thorsella oraz wciąż młodego Madsa Hansena.


Udany start sezonu ma za sobą także ekipa z Daugavpils, gdzie w meczu domowym udanie rywalizowali z zawodnikami z Landshut. Najsolidniejszym punktem zespołu w tamtym spotkaniu był Jewgienij Kostygow, który mógł również liczyć na pozostałych kolegów w osobie Olega Michaiłowa czy dość niespodziewanie Ernesta Matjuszonoka. Swoje punkty dowieźli doświadczeni Skandynawowie: Hans Andersen oraz Tomas H. Jonasson, choć wydaje się że spodziewano się po nich lepszej dyspozycji. Zawodnicy młodzieżowi na tle brylującego tamtego dnia Noricka Bloedorna nie pokazali pełni swojego potencjału o jakim się mówi chociażby w przypadku Francisa Gustsa czy Daniła Kołodinskiego.

Podsumowując, spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, nie tylko ze względu na nazwiska jakie zobaczymy na opolskim owalu ale także dlatego, że może mieć ono znaczący wpływ na układ tabeli i sprawdzenie sił obu ekip. Jeśli rozpocząć żużlową niedzielę to tylko takim spotkaniem!

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Reklamy
image
Kolejarski hit kolejki! Lider z Opola kontra faworyt z Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ] 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×