Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Klub zabezpieczył się na wypadek, gdyby nie wrócił do formy. Zawodnik utrzymuje jednak dobre relacje

Klub
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Klub zabezpieczył się na wypadek, gdyby nie wrócił do formy. Zawodnik utrzymuje jednak dobre relacje

Patrick Hansen, duński żużlowiec o znaczącej karierze, dołączył do klubu ROW Rybnik w 2023 roku, otwierając nowy rozdział w swojej karierze żużlowej . Jego przybycie do zespołu wywołało falę optymizmu i nadziei na kolejne sukcesy dla drużyny.

Znany z doskonałych umiejętności na torze, Hansen szybko zyskał uznanie wśród fanów klubu oraz stał się kluczowym zawodnikiem dla ROW-u Rybnik. Jego doświadczenie i zdolności sprawiły, że stał się istotnym punktem drużyny, przynosząc cenne punkty i wsparcie w ligowych rozgrywkach.

Relacje zawodników z klubem są istotną częścią zdobywania dobrych wyników. Mówi się o tym, że jeżeli jest dobra atmosfera są adekwatne do tego osiągnięcia. Niestety bywa, też tak że o jakości wsparcia klubu, zawodnicy dowiadują się podczas sytuacji kryzysowych. Taka nastała dla Patricka Hansena, który w ćwierćfinałowym spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim doznał poważnej kontuzji kręgosłupa. Dzięki pomocy zarządu ROW-u Rybnik, zawodnik szybko został przetransportowany do szpitala w Kaliszu, a po jego opuszczeniu udał się na rehabilitację do Krakowa.

Klub z Górnego Śląska wsparł walczącego o powrót do zdrowia Patricka Hansena podpisując z nim 2- letni kontrakt. Gest ten uznany został za pokazanie, że jest z zawodnikiem na dobre i na złe, podobnie jak sam kapitan, który wspierał klub z Rybnika.

“Mam bardzo fajnie tam relacje ze wszystkimi w klubie. Ja po prostu nie umiałem akceptować innej opcji, niż żeby wrócić na tor i być gotowy dla drużyny bo no wiadomo lepiej jest wrócić późno niż wcale, ale ja po prostu potrzebują tam być dla drużyny jako kapitan” .

Patrick Hansen zaznaczył, także że jego determinacja i chęć zdobywania punktów dla ROW-u Rybnik jest ogromna. Jeżeli tylko jego stan zdrowia pozwoli na powrót do żużla, będzie gotów do jazdy. Warto jednak zaznaczyć, że ROW zabezpieczył się na wypadek tego, że Hansen nie wróci do pełni formy po fatalnej kontuzji. W kadrze są bowiem Brady Kurtz oraz Rohan Tungate.

“Tak jak mówię, jeżeli jestem zdrowy, dobrze się czuję no to nigdy nie wiadomo jak będzie ale uważam, że w głowie będzie wszystko okej. Ja się nie boję żużla, ja się nie stresowałem przez ten upadek, ja mentalnie jestem bardzo głodny. Jeżeli ciało tylko pozwala to będzie pełny gaz na początku i to będzie fajne dla mnie i dla klubu.”

Klub ROW Rybnik ma w swoich szeregach wyjątkowego zawodnika w osobie Patricka Hansena, który może odgrywać kluczową rolę w osiągnięciu sukcesów w sezonie 2023. Jego obecność w zespole z pewnością budzi wiele nadziei oraz wzbudza podekscytowanie wśród fanów żużla.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×