Żużel - Best Speedway Tv

Klub z Rzeszowa wraca do starej nazwy! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Klub z Rzeszowa

Klub z Rzeszowa wraca do starej nazwy!

baner 1200 200

Klub z Rzeszowa wraca do starej nazwy!

7R Stolaro Stal Rzeszów – pod taką nazwą zespół z podkarpacia przystąpi do 2. LŻ w zbliżającym się sezonie. Jest to powrót do korzeni. Zarząd klubu porozumiał się z ZKS Stalą Rzeszów i uzyskał zgodę na przywrócenie starej nazwy. Ostatni raz zespół z podkarpacia pod takim szyldem występował w 2018 roku. Wtedy Stal Rzeszów pewnie wywalczyła awans do 1. LŻ remisując tylko jeden mecz.

Klub ostatecznie nie przystąpił do rozgrywek w następnym sezonie z powodu nie otrzymania licencji. We wrześniu 2019 roku doszło do powrotu żużla w stolicy podkarpacia. Powstał nowy klub sportowy „RzTŻ”, który w następnym sezonie przystąpił pod takim szyldem do 2. LŻ. Kibice od początku liczyli na powrót do tradycyjnego herbu z “Żurawiem” i starej nazwy „Stal”. Po jednym sezonie startów w 2. LŻ doczekali się tego!

Do nowej nazwy rzeszowskiego klubu dochodzą także dwaj sponsorzy tytularni. Dokładnie mowa o firmie „7R S.A.” oraz „Stolaro.pl”. Pierwszy z wymienionych sponsorów zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Prezesem tej firmy jest Tomasz Lubowiecki. Drugi ze sponsorów tytularnych świadczy usługi formatowania oraz okleinowania płyt meblowych. Na czele tej firmy stoi Michał Aleksander Drymajło.

fot. rztz.pl

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

×