Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kim Nilsson zostaje w Landshut na sezon 2023

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Sebastian Krauz

Kim Nilsson zostaje w Landshut na sezon 2023

Kim Nilsson to kolejny zawodnik, który zdecydował się pozostać w ekipie z Landshut na sezon 2023. Żużlowiec, który w przyszłym roku będzie startował w Grand Prix podpisał nowy kontrakt z ekipą z Bawarii. Tym samym, Szwed zamknął skład „Diabłów” na kolejny sezon.

Kim Nilsson to jeden z ojców sukcesu, jakim było utrzymanie ekipie Landshut Devils. Po tym, jak 32-letni Nilsson wygrał Grand Prix Challenge i awansował do FIM Speedway Grand Prix 2023, stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Przez wiele tygodni toczyły się dyskusje na temat jego przyszłości, jednak dziś klub z Bawarii poinformował, że Szwed będzie startował w kevlarze z diabłem na piersi w przyszłym sezonie. Choć jego średnia biegopunktowa na poziomie 1,424 nie powala na kolana, to warto zaznaczyć, że Szwed wystartował tylko w siedmiu meczach ligowych i mierzył się także z kontuzją. Zaliczył on jednak kapitalną końcówkę sezonu w ligach zagranicznych i Grand Prix Challenge.

– Kiedy jesteś w Grand Prix, są oczywiście zapytania z innych klubów. Ale czuję się bardzo dobrze w Landshut. Klub i osoby odpowiedzialne wykonują świetną robotę i zapewniają idealne środowisko dla nas, zawodników. Nasi kibice są wybitni i zapewniają świetną atmosferę, szczególnie na naszych domowych meczach. Już nie mogę się doczekać 2023 roku. W przyszłym roku będę w Grand Prix, dlatego tym ważniejsze jest dla mnie posiadanie klubu i środowiska, w którym wszystko pasuje. Dlatego nie zastanawiałem się dwa razy i zdecydowałem się zostać w Landshut – komentuje Nilsson.

Belle Vue Aces w połowie drogi do upragnionego tytułu

– Kim jest dla nas prawdziwym skarbem. Dzięki swojemu doświadczeniu, sympatycznej i otwartej naturze jest również ważną częścią naszego zespołu poza torem, a nasi młodzi żużlowcy mogą się wiele nauczyć od Kima. O jego klasie nie musimy długo mówić, jego kwalifikacje do Grand Prix pokazują jego możliwości. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że mamy stałego uczestnika GP w zespole na przyszły sezon – mówi szef zespołu Devils, Bernhard Muggenthaler.

Kim Nilsson to między innymi brązowy medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Szwecji (2011), czterokrotny medalista indywidualnych mistrzostw Szwecji (srebrny 2014 oraz trzykrotnie brązowy 2016, 2017 i 2019), srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Szwecji (2009), brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (2011), trzykrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (srebrny z Rye House 2010 oraz dwukrotnie brązowy z Holsted 2008 i Gorzowa Wielkopolskiego 2009).

Kim Nilsson, podpisując nowy kontrakt, zamknął skład „Diabłów” na kolejny sezon, bowiem wcześniej nowe umowy podpisali juniorzy Erik Bachhuber, Norick Blödorn oraz Mario Niedermeier (w przyszłym roku będzie startował jako senior), a także seniorzy Kai Huckenbeck, Dimitri Berge, Lukas Baumann, Marius Hillebrand, Sandro Wassermann oraz Martin Smolinski.

Fot. Łukasz Wilk

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×