Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Belle Vue Aces w połowie drogi do upragnionego tytułu

Belle Vue Aces

Autor: Małgorzata Olejniczak

Belle Vue Aces w połowie drogi do upragnionego tytułu

W pierwszym meczu finałowym brytyjskiej Premiership Belle Vue Aces pokonali Sheffield Tigers 51:39, zapewniając sobie solidną zaliczkę przed czwartkowym spotkaniem rewanżowym. W barwach gospodarzy brylował Robert Lambert, który po raz kolejny przywiózł komplet 15 punktów. Dzielnie wspierali go kapitan Belle Vue Aces Brady Kurtz, a także Matej Zagar. W ekipie gości całkowicie zawiódł Jack Holder, przywożąc jedynie dwa oczka.

Samo spotkanie rozpoczęło się dwoma remisami, a gospodarze na dwupunktowe prowadzenie wyszli po trzecim biegu, kiedy to Matej Zagar startując z czwartego pola założył na pierwszym łuku pozostałych zawodników, po czym pomknął po zewnętrznej do mety, przywożąc za plecami kolejno Adama Ellisa, Charlesa Wrighta i Kyle’a Howartha.

Do pierwszego nieszczęśliwego zdarzenia doszło natomiast w biegu czwartym, w trakcie którego na dojeździe do pierwszego łuku Jay Etheridge, po kolizji z Connorem Mountainem tak nieszczęśliwie upadł na tor, że musiał zakończyć poniedziałkowe zawody z powodu kontuzji. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył Australijczyka także z czwartkowego rewanżu. W powtórce za Etheridge’a pojechał Blodorn, jednak przyjechał za plecami Lamberta, Mountaina i Musielaka.

Druga seria rozpoczęła się z kolei od fatalnego upadku Jacka Holdera, który po kontakcie z Charlsem Wrightem, przy wyjeździe z pierwszego łuku, wylądował pod bandą. Wcześniej upadł także Wright, a sędzia wykluczył z powtórki Holdera. Brak Australijczyka znacznie ułatwił zadanie parze Zagar – Wright, która nie dała szans Lewisowi Kerrowi. Dzięki temu gospodarze wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, które utrzymali do starcia numer dziesięć.

Adrian Cyfer nie będzie startował w barwach Kolejarza Opole w sezonie 2023

W międzyczasie Asy straciły jednak drugiego zawodnika, bowiem w biegu dziewiątym pod koniec trzeciego okrążenia nieatakowany przez nikogo Charles Wright popełnił błąd i uderzył w bandę. Wynik gonitwy został jednak utrzymany i trzy oczka zgarnął Musielak. Dwa przypadły Zagarowi, a jedno Sedgmenowi. Po tym upadku Wright został odwieziony do szpitala i nie wystąpi w rewanżu na Owlerton Stadium.

Reklamy

W gonitwie dziesiątej para Brady Kurtz – Tom Brennan nie dała szans duetowi gości Kyle Howarth – Adam Ellis, powiększając przewagę ekipy z Manchesteru do dziesięciu oczek. Dwa punkty goście odrobili w biegu dwunastym, który wygrał wspomniany Ellis, przed Zagarem, Sedgmenem i Blodornem. Na trzy biegi przed końcem strata Tygrysów wynosiła osiem punktów.

W biegu trzynastym pod taśmą zameldowali się liderzy obu ekip: Kurtz, Holder, Lambert oraz Musielak. Po kapitalnej walce na pierwszym łuku i prostej przeciwległej para gospodarzy wyszła na podwójne prowadzenie, którego nie oddała do mety, pomimo wściekłych ataków Musielaka, jadącego tuż za Kurtz’em. Po tej wygranej przewaga Asów wynosiła już dwanaście punktów.

Odrobinę nadziei w serca kibiców gości wlała gonitwa numer czternaście, w której nie wystąpił kontuzjowany Wright, a osamotniony Blodorn minął linię mety za plecami Howartha i Mountaina. Tygrysy zmniejszyły tym samym stratę do ośmiu oczek.

Hubert Łęgowik odchodzi z Texom Stali Rzeszów. Kapitan pożegnał się z kibicami

W biegu nominowanym mieliśmy powtórkę obsady ze starcia trzynastego, z tym że Simon Stead za słabo spisującego się Holdera wystawił Adama Ellisa. Pod koniec pierwszego okrążenia biegu finałowego Musielak, walcząc z Kurtzem i Lambertem, zawadził deflektorem o bandę i upadł, co wykluczyło go z powtórki biegu. Lambert i Kurtz nie mieli zatem problemów by podwójnie pokonać Eliisa.

Tym sposobem Belle Vue Aces przed czwartkowym rewanżem mają dwanaście punktów przewagi i są faworytem starcia na Owlerton. Tygrysy z Sheffield są jednak w stanie odrobić na własnym torze taką stratę. Zapowiada się zatem wspaniała walka o końcowy triumf w rozgrywkach. Asy pojadą do Sheffield bez Etheridge’a i Wright’a, jednak mając fantastycznie dysponowanego Lamberta nadal są znacznie bliżej upragnionego złota. Za Wirght’a pojedzie Simon Lambert, a za Etheridge’a stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Tygrysy powinny pojechać w swoim optymalnym zestawieniu.

Belle Vue Aces – Sheffield Tigers 51:39

Belle Vue Aces 51: Robert Lambert 15, Brady Kurtz 10+3, Matej Zagar 10, Tom Brennan 7+1, Norick Blodorn 6, Charles Wright 3+1, Jye Etheridge 0

Sheffield Tigers 39: Tobiasz Musielak 8+1, Adam Ellis 8, Lewis Kerr 7+1, Justin Sedgmen 7+1, Kyle Howarth 4, Connor Mountain 3+1, Jack Holder 2

fot. Taylor Lanning

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Belle Vue Aces w połowie drogi do upragnionego tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×